Уряд ухвалив підвищення мінімальних цін на алкоголь

Уряд ухвалив підвищення мінімальних цін на алкоголь

В остаточній ухвалі ціни підвищили більше, ніж пропонувалося в проекті

Уряд ухвалив підвищення мінімальних цін на алкоголь
Фото Pixabay

Уряд ухвалив постанову, згідно з якою має бути підвищені мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв, повідомляється на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Підвищення мінімальних цін на алкоголь

Вид алкогольних напоїв  % підвищення
горілка та лікеро-горілчані вироби 14,0-19,41
віскі, ром та джин 6,5-6,6
коньяк (бренді)  12,3-29,1
вина з додаванням спирту, ігристі 7,1-13,3

У Мінекономрозвитку зазначають, що до них надійшли чисельні звернення учасників ринку. Вони скаржилися на те, що нинішні мінімальні ціни не покривають їхні операційні витрати.

Розмір мінімальних цін на алкоголь, який діє сьогодні, запроваджено у листопаді 2016 року. Водночас, у 2017 році зросли ставки акцизного податку на переважну більшість алкогольних напоїв (горілку, лікеро-горілчані вироби, коньяк, вина, тощо).

Також, згідно з повідомленням, відбулося зростання інших складових ціни, тому сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв.

Внаслідок цього, на думку асоціацій виробників алкогольної продукції, збільшується частка виробників неякісної продукції. Це відбувається тому, що деякі компанії можуть скорочувати свої операційні витрати шляхом придбання необлікованого спирту, використання сурогатних речовин, виробництва контрафактної продукції, тощо.

У Мінекономрозвитку заявляють, що Кабмін підвищив мінімальні ціни для захисту споживачів від контрафактної та сурогатної продукції і зменшення частки тіньової економіки.

Уряд ухвалив підвищення мінімальних цін на алкоголь
Фото Shutterstock

Нагадаємо, в проекті підвищення цін, який пропонував Кабмін 3 серпня, відсотки зростання зазначалися меншими. Тоді пропонувалося збільшити роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби на 8-11% (проти 14-19%); віскі, ром та джин – на 4% (проти 6,5%); коньяк (бренді) – на 3-6% (проти 12-29%); вина з додаванням спирту, ігристе та вермути – на 2% (проти 7-13%).

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло