В Європі катастрофічно не вистачає вершкового масла

В Європі катастрофічно не вистачає вершкового масла

Вартість масла зросла майже вдвічі

Різке зростання світового попиту на вершкове масло призвело до того, що оптові ціни на нього у Європі зросли майже вдвічі. Споживачі теж платять більше: роздрібна ціна зросла майже на 20% у порівнянні з минулим роком. Про це повідомляє CNN.

Федерація французьких пекарів описала ситуацію як «кризу». Це може спричинити різке зростання вартості круасанів, пирогів та булочок.

«Вартість масла, хоч завжди буда доволі нестійкою, ще ніколи не досягала такого рівня, – йдеться у повідомленні групи. – Нестача масла до кінця року може стати реальною загрозою».

За зростанням ціни на масло стоїть декілька факторів: споживання масла швидко зростає завдяки більш високому попиту зі сторони країн, включно з Китаєм, також деякі клієнти повернулись до масла після того, як його споживання пов’язували із серцевими захворюваннями. Між тим, виробництво в Європі знизилось.

Як повідомляється, середній європеєць споживав 8,4 фунтів масла в 2015 році у порівнянні з 7,9 фунтами в 2010 році. Середній американець споживав 5,6 фунтів масла у порівнянні з 4,9 фунтів в 2010 році згідно з даними Міністерства сільського господарства США. Крім того, міністерство прогнозує зростання споживання масла у світі на 3%.

В 2014 році Росія наклала ембарго на європейські продовольчі товари у відповідь на санкції, введені за незаконну анексію Криму РФ. До цього на долю Росії приходилось 24% експорту вершкового масла  в ЄС.

В результаті на мало різко знизилась ціна. У багатьох країнах ЄС молоко коштувало дешевше ніж пляшка води. Багато фермерів вийшли з бізнесу. За словами Моро, лише у Великобританії 1000 фермерів припинили виробництво молочної продукції.

За даними Єврокомісії, у травні 2017 виробництво масла впало на 5%. Між тим, запаси масла впали на 98% на рік.

«Не дивлячись на те, що поставки залишаються жорсткими, а попит зростає, в ЄС спостерігається дефіцит вершкового масла, що призводить до зростання цін, оскільки покупці намагаються укласти контракти на отримання акцій», – сказав Майкл Ліберті, аналітик молочного ринку Mintec.

Педер Туборг, генеральний директор британського молочного гіганта Arla, минулого місяця попередив, що на Різдво може не вистачити молока та вершків. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті