Генпрокуратура зацікавилася звільненням віце-президента «Укртрансгазу»

Генпрокуратура зацікавилася звільненням віце-президента «Укртрансгазу»

Департаментом з розслідування особливо тяжких економічних злочинів ГПУ відкрито кримінальне провадження проти посадовців “Нафтогазу”

Генпрокуратура зацікавилася звільненням віце-президента 	«Укртрансгазу»
Фото УНІАН

4 серпня Департаментом з розслідування особливо тяжких злочинів в сфері економіки Генеральної прокуратури відкрито кримінальне провадження проти посадових осіб НАК «Нафтогаз України», повідомляє Економічна правда

Імена фігурантів справи поки невідомі, натомість зазначається, що вони підозрюються в порушенні двох статей КК: №172 (Грубе порушення законодавства про працю) і №364 (Зловживання владою або службовим становищем).

Провадження відкрито за фактом звільнення 1 серпня Ігоря Бурака з посади віце-президента-головного інженера ПАТ «Укртрансгаз».

Генпрокуратура зацікавилася звільненням віце-президента “Укртрансгазу”
Ігор Бурак
Фото УНІАН

В рамках цього провадження 9 серпня Генпрокуратура затребувала у Нафтогазу відповідний список документів.

«Для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, просимо надати завірені копії чинного статуту «Нафтогазу»; журналу входу/виходу в центральний офіс компанії за 18 і 21 липня 2017 року», – йдеться в запиті ГПУ на «Нафтогаз», який є в розпорядженні ЕП.

Крім того ГПУ вимагає надати табель обліку робочого часу глави НАК Андрія Коболєва, Щербенко В.В. (Директор з адміністративної діяльності НАК – ЕП) і Лупащенко В.М. (Начальник управління департаменту безпеки НАК – ЕП) за 18 липня; посадову інструкцію Коболєва, Щербенко і Лупащенко, що діє на липень-серпень 2017 року.

Генпрокуратура зацікавилася звільненням віце-президента “Укртрансгазу”
Центральний офіс НАК «Нафтогаз України»
Фото wikimapia.org

За неофіційними даними, в зазначені дати (18 і 21 липня) Бурак приїжджав до центрального офісу «Нафтогазу» для зустрічі з Коболєвим, Щербенком і Лупащенком.

«Говорили про його звільнення «за власним бажанням». Він не погодився, тому було розпочато внутрішнє службове розслідування і його звільнили за статтею», – повідомляє співрозмовник ЕП в «Укртрансгазі»

Нагадаємо, 1 серпня стало відомо про звільнення віце-президента – головного інженера “Укртрансгазу” Ігора Бурака, який на закритому засіданні РНБОУ 7 липня представляв доповідь про плачевну ситуацію з фінансуванням виробничих програм «Укртрансгазу».

За офіційною версією, причиною звільнення стало порушення при закупівлі послуг внутрішньотрубного діагностування магістральних газопроводів.

Генпрокуратура зацікавилася звільненням віце-президента “Укртрансгазу”

Потерпілий топ-менеджер впевнений, що позбувся посади, бо всупереч настановам Коболєва оприлюднив невтішні відомості про реальний стан в «Укртрансгазі». У листі на сайті профкому працівників компанії він вказав, що причина такого катастрофічного провалу в роботі оператора ГТС – у призначенні на відповідальні посади некомпетентних людей.

За Бурака заступилася профспілка «Укртрансгазу», красномовно назвавши його звільнення «показовим геноцидом технічної інтелігенції», «цілеспрямованим адміністративним тиском», а також пригрозивши позовами до суду, зверненнями до влади і страйком.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло