В інституті Патона СБУ виявила незаконну фабрику Bitcoin

В інституті Патона СБУ виявила незаконну фабрику Bitcoin

Криптовалютну «ферму» розташували у непрацюючому басейні лікувального центру

В інституті Патона СБУ виявила незаконну фабрику Bitcoin
Фото Pixabay

Слідчі Святошинського управління поліції і Служби безпеки України виявили на території Лікувально-відновлювального центру Інституту електрозварювання ім. Патона 200 одиниць комп'ютерного обладнання для генерації криптовалюти Bitcoin. Техніка працювала з порушенням законодавства України, повідомляє delo.ua з посиланням на постанову Святошинського районного суду Києва

Для реалізації злочинного наміру в непрацюючому басейні ЛВЦ були розміщені 200 одиниць комп'ютерного обладнання. За словами слідчого, ніяких договорів укладено не було оскільки незаконній схемі сприяли посадові особи Лікувального цента.

Частина згенерованої валюти за допомогою гаманців електронних платіжних систем конвертувалася і переводилася на банківські рахунки підприємств з ознаками фіктивності. З них зазначені кошти зловмисники перераховувли на карткові рахунки і переводили в готівку.

В інституті Патона виявили незаконну фабрику Bitcoin
Інститут електрозварювання ім. Патона

У рішенні суду також наголошується, що ці процеси порушують вимоги статті 9 Закону України про платіжні системи та переказ коштів в Україні, згідно з якою організації платіжних систем, учасники платіжних систем та оператори послуг платіжної інфраструктури мають право здійснювати діяльність в Україні тільки після їх реєстрації шляхом внесення відомостей про них до реєстру.

Слідчий Нацполіціі під час засідання суду зазначив, що інформація була отримана від свідка – співробітника СБУ, який отримав інформацію про це на початку липня 2017 р.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло