Китай веде розслідування проти найбільших соцмереж країни за їх невідповідність вимогам цензури

Китай веде розслідування проти найбільших соцмереж країни за їх невідповідність вимогам цензури

Влада «чистить» соцмережі напередодні з’їзду Комуністичної партії

Китай веде розслідування проти найбільших соцмереж країни за їх невідповідність вимогам цензури
Фото Shutterstock

Китайські регулятори заявили у п’ятницю, що ведуть розслідування щодо діяльності провідних соціальних мереж за їх невиконання суворих законів про заборону контенту, який є насильницьким, нецензурним або таким, що ображає Комуністичну партію. Про це повідомляє Reuters.

Під жорсткі підозри потрапив месенджер WeChat від Tencent, китайський сервіс мікроблогів Weibo та форум Tieba від найбільшого китайського «пошуковика» Baidu.

«Користувачі поширюють насильство, терор, фальшиві чутки, порнографію та інші небезпеки для національної і громадської безпеки та соціального порядку», – йдеться у заяві регуляторів.

Компанії, які потрапили під підозру не надали коментарів.

Це останній із серії регуляторних заходів проти високотехнологічних компаній країни на фоні посилення вимогливості влади Китаю до цензури. У країні впроваджуються більш жорсткі покарання, для компаній, які не відповідають вимогам.

Особливо жорсткою є реакція влади перед 19 Національним конгресом Комуністичної партії Китаю, який відбудеться пізніше цього року, коли світова увага буде прикована до новин, що надходять з країни із другою за величиною економікою в світі.

Минулого місяця регулятори закликали вищезазначені компанії негайно «вичистити та виправити» чутки про партійних посадовців та хибну інформацію про військову історію Китаю.

Месенджер WeChat та сервіс мікроблогів Weibo , найпопулярніші китайські платформи для соціальних мереж, процвітають у країні, де діє заборона на їх закордонні аналоги Facebook та Twitter.

WeChat та Weibo мают близько 940 млн та 350 млн активних користувачів за місяць відповідно.  

Нагадаємо, нещодавно за вимогою китайських регуляторів Apple видалив сервіс віртуальної приватної мережі VPN із свого магазину додатків, оскільки завдяки ньому користувачі мали змогу обходити обмеження встановлені в Китаї, що обмежують доступ користувачів до зарубіжних сайтів.

 Як повідомлялось, в Україні було заблоковано доступ до ряду російських сайтів, в тому числі популярних соцмереж «Вконтактє» та «Одноклассники». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло