Apple прибере VPN із AppStore в Китаї

Apple прибере VPN із AppStore в Китаї

Завдяки мережам VPN китайцям вдавалось роками обходити національний фільтр Great Firewall

Apple прибере VPN із AppStore в Китаї
фото Shutterstock

Apple заявляє, що прибирає послуги віртуальної приватної мережі VPN із свого магазину додатків в Китаї, оскільки такий контент є протиправним в країні. Про це повідомляє Reuters.

VPN дозволяє користувачам обходити обмеження встановленні регуляторами в Китаї, направленими на обмеження доступу до зарубіжних сайтів.

У січні Пекін прийняв закони, які забороняють використання будь-яких VPN, окрім тих, що схвалені державнимирегуляторами. Затверджені VPN повинні використовувати інфраструктуру державної мережі.

В неділю Apple зробила офіційну заяву, згідно з якою, компанія підтвердила, що видалить додатки, які не відповідають вимогам закону із свого магазина додатків AppStore в Китаї, включно із додатками створеними в інших країнах.

Пекін ініціював закриття десятків китайських VPN, оскільки влада крани має на меті посилити контроль за Інтернетом,  особливо перед з’їздом Комуністичної партії у серпні.

Повідомляється, що VPN-провайдери і раніше зазнавали нападів зі сторони держави. Компанія Apple вперше виконала вимоги регуляторів щодо очистки свого магазину додатків, що, за словами провайдерів VPN, підкреслює режим підвищеної цензури в Китаї.

VPN провайдер ExpressVPN заявив у суботу, що отримав повідомлення від Apple, що його програмне забезпечення буде видалено із China AppStore, оскільки воно «включає контент, який є незаконним у Китаї».

TechCrunch повідомляє, що утисків зазнали також провайдери StrongVPN, TunnelBear, Astill та Golden Frog.

«Влада Китаю намагається обмежити використання мереж VPN, які люди використовують для обходу національного інтернет-фільтру Great Firewall останні кілька років», – заявив президент компанії Golden Frog Сандей Йокубайтіс. За його словами, цього разу влада «застосовує поглиблену перевірку пакетів для блокування протоколів VPN, а також блокує певні серверні вузли VPN».

Засновник сайту Great Fire Чарлі Сміт повідомив, що блокування VPN створює проблеми для місцевого бізнесу: «Цензура раптово стала перешкодою для компаній. Якщо місцеві та зарубіжні компанії не зможуть спілкуватись між собою, це матиме значний вплив на економіку».

Нагадаємо, використання VPN-серверів набрало обертів і в Україні у зв’язку із блокуванням доступу до російських сайтів, в тому числі популярних соцмереж «Вконтакте» та «Одноклассники».

Це призвело до рекордного збільшення нових українських користувачів на Facebook. Минулого місяця було підраховано, що кількість українських користувачів сягнула 9 млн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло