Через низький рівень води Ташлицька ГАЕС може зупинитися вперше за 14 років
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Через низький рівень води Ташлицька ГАЕС може зупинитися вперше за 14 років

Зниження рівня води у Олександрівському водосховищі ще на 35 см спричинить зупинку ГАЕС

Через низький рівень води Ташлицька ГАЕС може зупинитися вперше за 14 років
Фото НАЕК "Енергоатом"

Через критичне падіння рівня води в Олександрівському водосховищі Каскаду ГЕС-ГАЕС Южно-Українського енергокомплексу до 14,35 м водойму переведено в режим транзитного пропуску. Про це повідомляє прес-центр ДП “НАЕК “Енергоатом”.

“Рівень Олександрівського водосховища, що встановився на позначці 14,35 м – це найнижча межа водогосподарської ємності водойми. До «мертвого» об'єму нам залишилося всього 35 сантиметрів води. Цей невеликий запас залишають для роботи Ташлицької ГАЕС. Якщо доведеться спрацювати і його, на порядок денний буде винесене питання щодо зупинки гідроакумулюючої станції. І це станеться вперше за останні 14 років” – зазначає заступник начальника гідротехнічного цеху Каскаду ГЕС-ГАЕС Андрій Гнезділов.

У повідомленні зазначається, що у зв'язку зі складною водогосподарською ситуацією впродовж усього басейну річки Південний Буг, Південно-Бузьким басейновим управлінням водних ресурсів і облводресурсами розроблено рекомендації з коригування забір води водокористувачами. Вони носять обов'язковий характер.

Як вже розповідав Mind, Україна будує на річці Дністер у Чернівецькій області найбільшу гідроакумулюючу станцію в Європі – Дністровську ГАЕС. На станції вже працюють три гідроагрегати, наразі йде будівництво четвертого, а до 2026 року побудують ще три. Загалом працюватиме сім гідроагрегатів загальною потужністю 2100 МВт. Сьогодні потужність у генераторному режимі складає трохи більше 950 МВт.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло