Через низький рівень води Ташлицька ГАЕС може зупинитися вперше за 14 років

Через низький рівень води Ташлицька ГАЕС може зупинитися вперше за 14 років

Зниження рівня води у Олександрівському водосховищі ще на 35 см спричинить зупинку ГАЕС

Через низький рівень води Ташлицька ГАЕС може зупинитися вперше за 14 років
Фото НАЕК "Енергоатом"

Через критичне падіння рівня води в Олександрівському водосховищі Каскаду ГЕС-ГАЕС Южно-Українського енергокомплексу до 14,35 м водойму переведено в режим транзитного пропуску. Про це повідомляє прес-центр ДП “НАЕК “Енергоатом”.

“Рівень Олександрівського водосховища, що встановився на позначці 14,35 м – це найнижча межа водогосподарської ємності водойми. До «мертвого» об'єму нам залишилося всього 35 сантиметрів води. Цей невеликий запас залишають для роботи Ташлицької ГАЕС. Якщо доведеться спрацювати і його, на порядок денний буде винесене питання щодо зупинки гідроакумулюючої станції. І це станеться вперше за останні 14 років” – зазначає заступник начальника гідротехнічного цеху Каскаду ГЕС-ГАЕС Андрій Гнезділов.

У повідомленні зазначається, що у зв'язку зі складною водогосподарською ситуацією впродовж усього басейну річки Південний Буг, Південно-Бузьким басейновим управлінням водних ресурсів і облводресурсами розроблено рекомендації з коригування забір води водокористувачами. Вони носять обов'язковий характер.

Як вже розповідав Mind, Україна будує на річці Дністер у Чернівецькій області найбільшу гідроакумулюючу станцію в Європі – Дністровську ГАЕС. На станції вже працюють три гідроагрегати, наразі йде будівництво четвертого, а до 2026 року побудують ще три. Загалом працюватиме сім гідроагрегатів загальною потужністю 2100 МВт. Сьогодні потужність у генераторному режимі складає трохи більше 950 МВт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло