У Держприкордонслужбі розповіли про проблеми проекту “Стіна”

У Держприкордонслужбі розповіли про проблеми проекту “Стіна”

Помічник голови ДПСУ скаржиться на низьке фінансування

У Держприкордонслужбі розповіли про проблеми проекту “Стіна”
Фото УНІАН

У прикордонній службі не виключають, що термін реалізації проекту «Стіна», який передбачає будівництво оборонних споруд на кордоні з Росією, може бути знову продовжений, повідомляє Укрінформ.

Помічник голови ДПСУ Олег Слободян пояснив, що на кордоні з Росією, де планується побудувати «Стіну», є тимчасово непідконтрольний Україні ділянку, будівництво на якому буде залежати від термінів відновлення територіальної цілісності України.

Крім того, він поскаржився на занадто мале фінансування проекту.
«Зараз вартість 1 кілометра системи інженерно-технічних споруд інтелектуального кордону становить близько 2 млн гривень. Це мізерні гроші, з огляду на те, який комплекс інженерних, фортифікаційних, технічних засобів встановлюється на цій ділянці кордону» – зазначив помічник голови ДПСУ.

Також, згідно з повідомленням УРА-Інформ, Олег Слободян характеризував фінансування “Стіни” на рівні 15%.
“Це означає, що протягом 2015-2016 рр. на вказаний проект слід було по схваленого проекту – виділити більше двох мільярдів гривень. Однак станом на 2015-16 рр. виділили тільки 600 мільйонів гривень” – зазначав Слободян.

Також Слободян звернув увагу на складність реалізації проекту через постійний тиск і сумніви в його доцільності.

У Держприкордонслужбі розповіли про проблеми проекту “Стіна”
Проект «Стіна»
Фото УНІАН

Нагадаємо, сьогодні, 11 серпня, Солом’янський суд Києва заарештував трьох підозрюваних у справі про розкрадання коштів з будівництва проекту «Стіна».

Суд призначив колишньому начальнику першого окремого відділу будівництва ДПСУ Володимиру Целку тримання під вартою 60 діб або внесення застави у 8,5 млн грн.
Целко – офіцер, що здійснював нагляд безпосередньо за ходом виконання проекту.

«Сторона обвинувачення інкримінує йому, що цей чоловік підписував акти виконаних робіт, а роботи насправді не були виконані. Сам підозрюваний такі звинувачення відкидає, його захист також. Захист повідомив, що уже завтра буде подана апеляція на таке рішення. Також захист каже, що 8,5 млн грн – це не підйомна сума для застави і тому ці кошти вноситися не будуть», – йдеться у повідомленні.

Раніше Солом'янський районний суд Києва заарештував на 2 місяці із альтернативою у вигляді застави 3,2 млн грн начальника управління капітального будівництва Держприкордонслужби Олександра Атаманюка за підозрою у розкраданні держкоштів, спрямованих на реалізацію проекта «Стіна».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті