Сьогодні вночі спостерігатиметься метеоритний дощ – Персеїди

Сьогодні вночі спостерігатиметься метеоритний дощ – Персеїди

Насправді це уламки від комети Свіфт-Таттл, які летять в її хвості, але красиво

Сьогодні вночі спостерігатиметься метеоритний дощ – Персеїди
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

На ці вихідні припадає пік Персеїдів – метеоритного дощу, який відбувається щороку приблизно в той самий час, повідомляє ВВС.

Персеїди відбуваються наприкінці липня – на початку серпня, коли Земля проходить через хвіст комети Свіфт-Таттл. Центр погоди служби ВВС запевняє, що пік припаде на 22.00-23.00 в суботу, і його можна буде спостерігати по всьому європейському континенту, де в цей час буде безхмарне небо.

Однак астрономи кажуть, що цього року розгледіти падаючі метеори буде трохи складніше – оскільки на три чверті повний Місяць світитиме надто яскраво.

Робін Скагель, віце-президент Товариства популярної астрономії, розповідає:

«Аби побачити Персеїди в усій красі, потрібно знайти місце подалі від вуличних ліхтарів та іншого освітлення. Зазвичай Персеїди дуже яскраві і добре помітні, однак велику роль відіграватиме також «астрономічна удача». Інколи можна побачити два-три метеори на хвилину – а часом бувають довгі хвилини затишшя».

Він зазначив, що пік може бути не в суботу ввечері, а ближче до недільного ранку, тобто 01.00-02.00 13 серпня.

Також ВВС пропонує тим щасливцям, яким вдасться зробити фото/відео падаючих зірок – надсилати їх в редакцію.

На більшості території України 12 серпня за прогнозами синоптиків спостерігатиметься безхмарна погода, тому умови для спостереження на Персеїдами цього разу сприятливі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло