Великобританія пропонуватиме ЄС створити «тимчасовий митний союз»

Великобританія пропонуватиме ЄС створити «тимчасовий митний союз»

Лондон хоче продовжувати торгівлю з ЄС на попередніх умовах і мати можливість розпочати переговори з іншими країнами

Великобританія пропонуватиме ЄС створити «тимчасовий митний союз»
фото Shutterstock

Великобританія має намір запропонувати ЄС cтворити «тимчасовий митний союз» на час перехідного періоду після Brexit. Про це йдеться у документі, який висвітлює позиції влади, передає Интерфакс.

Як відмічається, країни, що входять до митного союзу, не накладають імпортно-експортні мита на постачальників товарів та послуг на території усіх кран союзу. Крім цього, вони урівнюють тарифи на товари та послуги, що імпортуються з-за кордону або експортуються за його межі.

Нагадаємо, міністр фінансів Великобританії та міністр торгівлі Ліам Фокс повідомили, що країна все ж покине митний союз.

Однак в новому документі мова йде про те, що Сполучене Королівство запропонує з березня 2019 року, коли планується завершити процес виходу країни з блоку, встановити «тимчасовий митний союз». Тоді торгівля Великобританії з ЄС триватиме на попередніх умовах, але разом з тим, Лондон матиме змогу розпочати торгові переговори з країнами, які не входять до ЄС, на що зараз, країна права не має.

По завершенню терміну дію митного союзу буде або встановлений торговий кордон з Євросоюзом, або сторони укладуть нову угоду щодо безмитного кордону.

Як повідомляється, ці плани ще не обговорювались з ЄС.

Нагадаємо, під час перших раундів переговорів щодо Brexit не було досягнуто жодних вагомих результатів. Лише після врегулювання ряду питань стосовно виплати фінансових зобов’язань Великобританією за вихід з ЄС та положення громадян ЄС в країні, можна буде переходити до обговорення майбутніх відносин між Британією та ЄС, зокрема і питання торгівлі.

Пропозиція щодо створення митного союзу є спробою Великобританії ініціювати розгляд майбутніх торгових відносин з ЄС раніше ніж того хоче Брюссель.

Документ про митний союз стане першим, в якому британський уряд висловить свою позицію на переговорах щодо Brexit. 

Як повідомлялось, чиновники ЄС переконані, що прогресу у перемовинах не було не тому, що Великобританія висуває неприйнятні вимоги, а тому, що країна взагалі не має чіткої позиції з багатьох питань. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло