Великобританія пропонуватиме ЄС створити «тимчасовий митний союз»
Лондон хоче продовжувати торгівлю з ЄС на попередніх умовах і мати можливість розпочати переговори з іншими країнами

Великобританія має намір запропонувати ЄС cтворити «тимчасовий митний союз» на час перехідного періоду після Brexit. Про це йдеться у документі, який висвітлює позиції влади, передає Интерфакс.
Як відмічається, країни, що входять до митного союзу, не накладають імпортно-експортні мита на постачальників товарів та послуг на території усіх кран союзу. Крім цього, вони урівнюють тарифи на товари та послуги, що імпортуються з-за кордону або експортуються за його межі.
Нагадаємо, міністр фінансів Великобританії та міністр торгівлі Ліам Фокс повідомили, що країна все ж покине митний союз.
Однак в новому документі мова йде про те, що Сполучене Королівство запропонує з березня 2019 року, коли планується завершити процес виходу країни з блоку, встановити «тимчасовий митний союз». Тоді торгівля Великобританії з ЄС триватиме на попередніх умовах, але разом з тим, Лондон матиме змогу розпочати торгові переговори з країнами, які не входять до ЄС, на що зараз, країна права не має.
По завершенню терміну дію митного союзу буде або встановлений торговий кордон з Євросоюзом, або сторони укладуть нову угоду щодо безмитного кордону.
Як повідомляється, ці плани ще не обговорювались з ЄС.
Нагадаємо, під час перших раундів переговорів щодо Brexit не було досягнуто жодних вагомих результатів. Лише після врегулювання ряду питань стосовно виплати фінансових зобов’язань Великобританією за вихід з ЄС та положення громадян ЄС в країні, можна буде переходити до обговорення майбутніх відносин між Британією та ЄС, зокрема і питання торгівлі.
Пропозиція щодо створення митного союзу є спробою Великобританії ініціювати розгляд майбутніх торгових відносин з ЄС раніше ніж того хоче Брюссель.
Документ про митний союз стане першим, в якому британський уряд висловить свою позицію на переговорах щодо Brexit.
Як повідомлялось, чиновники ЄС переконані, що прогресу у перемовинах не було не тому, що Великобританія висуває неприйнятні вимоги, а тому, що країна взагалі не має чіткої позиції з багатьох питань.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].