Китай захищатиме свої інтереси у разі погіршення торгових відносин із США

Китай захищатиме свої інтереси у разі погіршення торгових відносин із США

Мінфін Китаю переконаний, що Сполучені Штати мають високо «цінувати» їх співпрацю

Китай вживатиме усіх заходів для захисту своїх інтересів, якщо США нанесуть шкоду торговим зв’язкам. Про це заявив міністр торгівлі Китаю у вівторок, після того, як Дональд Трамп дав дозвіл на розслідування імовірної крадіжки Китаєм інтелектуально власності, інформує Reuters.

Представник США на торгових переговорах Роберт Лайтхайзер матиме рік для визначення того, чи варто розпочинати офіційне розслідування стосовно крадіжки Китаєм інтелектуальної власності, яка шкодить американському бізнесу та скорочує робочі місця у країні.

Сполучені Штати повинні взяти до уваги об’єктивні факти, діяти розсудливо та дотримувати вимог СОТ, йдеться у заяві представника Міністерства торгівлі Китаю.

«Якщо американська сторона ігнорує факти та зневажливо ставиться до принципів багатосторонньої торгівлі, коли приймає рішення, що наносять шкоду торговим інтересам обох країн, Китай не буде просто сидіти, склавши руки і вживатиме усіх відповідних заходів і рішуче захищати законні права Китаю».

Політика Китаю, яка змушує зарубіжні компанії ділитись технологіями з китайськими партнерами в спільних підприємства, і відсутність жорстких заходів боротьби з крадіжками інтелектуальної власності вже давно тривожить Вашингтон. За оцінками американської сторони, збитки США від такого роду крадіжок Китаєм складають близько 600 млрд.

Трамп, в свою чергу повідомив, що займатиме більш м’яку позицію стосовно Китаю, якщо Пекін допоможе стримувати КНДР. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло