Вищий європейський суд розгляне покупку активів Європейським центробанком

Вищий європейський суд розгляне покупку активів Європейським центробанком

Німецький Конституційний суд вважає, що ЄЦБ посягає на компетенцію держав-членів ЄС

Європейський центральний банк може порушувати закони про фінансування в своїй програмі покупки активів на 2,3 трлн євро, заявив у вівторок конституційний суд Німеччини. Він звернувся до Вищого європейського суду з вимогою дати цьому оцінку, передає Reuters.

Cуд заявив, що покупка облігацій за схемою може виходити за рамки мандата банку і перешкоджати діяльності членів єврозони.

«Істотні причини вказують на те, що рішення ЄЦБ, що регулюють програму покупки активів, порушують заборону на грошове фінансування і перевищують мандат грошово-кредитної політики Європейського центрального банку, посягаючи таким чином на компетенцію держав-членів», – йдеться в заяві суду. Він звернеться до Європейського суду з вимогою розглянути цю програму.

ЄЦБ став на захист цієї схеми: «Розширена програма покупки активів, на наш погляд, повністю відповідає нашому мандату, – йдеться в заяві. – Зрештою, нехай Європейський суд дасть свою оцінку».

Купівля активів в розмірі 60 млрд євро на місяць триватиме, як зазвичай, додали в ЄЦБ.

Європейський суд раніше вже підтримав ще більш суперечливу схему покупки екстрених облігацій ЄЦБ, відому як «Прямі грошові транзакції».

Як повідомлялося раніше, Європейський центробанк змінив оцінку ризиків для економіки єврозони. Ризики збалансувалися, але програма кількісного помʼякшення може бути продовжена або розширена.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло