До Індії в липні ввезли золота на $2,1 млрд

До Індії в липні ввезли золота на $2,1 млрд

На зростання попиту, значною мірою, вплинули свята та весілля

До Індії в липні ввезли золота на $2,1 млрд
фото з pixabay.com

Імпорт золота до Індії за липень 2017 року зріс до показника $2,103 млрд.  Про це повідомляє міністерство торгівлі та промисловості країни, передає Finance.ua.

Такі обсяги вдвічі перевищують результати минулого року.

Як повідомляється, за І квартал поставки золота до Індії зросло у 2,2 рази у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склали $23,067 млрд.

Попит на золото у ІІ кварталі 2017 року був надзвичайно високим. Це пояснюється тим, що ринок накопичував запаси раніше ніж була оголошена податкова ставка на постачання товарів та послуг. Коли влада оголосила про 3% ставку, закупівлі уповільнились, але у червні знов активізувались, напередодні безпосереднього введення податку в дію. Це призвело до премії у $3-4 за унцію золота в Інді у порівнянні із світовими цінами.

Зростанню попиту на золоту сприяли також і свята та весілля в країні.

Індія протягом тривалого часу була найбільшим споживачем золота у світі, хоча у крані золото майже не виробляють. Однак з 2013 року Індія бореться за першість у цьому показнику із Китаєм. 

Як повідомляє Интерфакс, Індія заборонила експорт золотих виробів чистотою вище 22 карат, що відповідає 916-ій пробі в метричній системі.

Рішення поширюється на ювелірні прикраси, монети та медалі.

Причини рішення не повідомляються.

Експерти вважають, що заборона має на меті обмеження перепродажу дорогоцінного металу, оскільки зараз трейдери можуть імпортувати золоті вироби зі зниженим митом із ряду країн, з якими діють особливі зовнішньоторгові угоди.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті