НБУ: Банки почали активно кредитувати населення

НБУ: Банки почали активно кредитувати населення

З початку року кредитування населення збільшилось на 13,4%

Національний банк України фіксує активність банків у роздрібному сегменті. За перші півроку відбулось зростання кредитування населення і збільшився обсяг депозитів фізичних осіб. Про це йдеться в четвертому квартальному звіті «Огляд банківського сектору», опублікованому сьогодні.

У першому півріччі гривневі кредити банків фізичним особам зросли на 13,4%. У НБУ коментують, що роздрібне кредитування продовжить зростати завдяки підвищенню доходів населення та збереженню споживацької впевненості.

«Основним обмежувальним фактором для стрімкішого відновлення кредитування бізнесу залишається слабкий захист прав кредиторів, який спричинює високий рівень кредитних ризиків у корпоративному секторі», – говориться в звіті.

Приплив гривневих коштів населення у банки пришвидшився з +9 млрд грн у першому кварталі до +16 млрд грн у другому кварталі. Найактивніше їх залучали державні банки.

«Водночас обсяг коштів бізнесу зменшився під дією двох причин: конфіскації коштів колишньої влади на рахунках державних банків та виплати дивідендів окремими державними підприємствами. У цілому депозити клієнтів займають 74.3% пасивів банківської системи та залишаються основою її фондування», – говориться в звіті.

У НБУ констатують, що відсоткові ставки продовжують знижуватися, але меншим темпом, ніж раніше. У другому кварталі, відповідно до Українського індексу ставок за депозитами фізичних осіб, відсоток за річними гривневими вкладами населення скоротився на 0.8 в.п. до 15.6% річних. Ставки за доларовими депозитами знизилися до 4.0% річних. «Як наслідок, дешевшало кредитування бізнесу. Але вартість корпоративних кредитів зменшувалася нижчим темпом, ніж депозитні ставки, що створює потенціал для її падіння надалі», – коментують в НБУ.

Підґрунтя для подальшого зниження процентних ставок забезпечує і пом’якшення монетарної політики. Зниження Національним банком ключової ставки з 14% до 12.5% у ІІ кварталі створило передумови для подальшого зниження відсоткових ставок в економіці. У серпні державні банки знизили ставки за депозитами населення. Приватні фінустанови, імовірно, також переглянуть свій відсоток у відповідь.

Нагадаємо, раніше НБУ повідомлял, що попит на споживчі та іпотечні кредити в другому кварталі істотно виріс. Національний банк України опублікував звіт по опитуванню кредитних менеджерів 68 фінустанов, на які припадає 97% активів банківської системи. За їх словами, зростанню попиту на кредити сприяло зниження вартості кредитів, зміцнення споживчої впевненості і пожвавлення на ринку нерухомості.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло