«Прорахувались»: PwC доведеться виплатити рекордний штраф у 5,1 млн фунтів

«Прорахувались»: PwC доведеться виплатити рекордний штраф у 5,1 млн фунтів

Компанію покарали за помилку в аудиті

«Прорахувались»: PwC доведеться виплатити рекордний штраф у 5,1 млн фунтів
Фото pixabay.com

Британська Рада з фінансового обліку (FRC) оштрафувала PricewaterhouseCoopers (PwC) на рекордну суму у 5,1 млн фунтів стерлінгів через «обширні помилки», здійснені компанією під час аудиту фінансової фірми RSM Tenon,яка збанкрутіла у 2013 році. Про це повідомляє Financial Times.

Регулятор виніс PwC «сувору догану» та штраф у розмірі 6 млн фунтів стерлінгів, який було зменшено до 5,1 млн з урахуванням знижки. Також компанії  доведеться сплатити додаткові 500 000 фунтів стерлінгів за вартість розслідування FRC.

Штраф у цій справі у розмірі 114 750 футнів стерлінгів отримав і один із старших партнерів PwC Ніколас Боден.

Як повідомляється, PwC та Боден визнали свою провину у 5 окремих випадках порушень під час аудиту RSM Tenon в 2011 році. До них відносяться врахування премій співробітників, визначення сум,  які підлягають поверненню за контрактами, облік орендної плати та розрахунок оцінки нематеріальних активів дочірньої компанії.

Виправлення помилок скоротило прибуток RSM Tenon за 2001 рік на 12,1 млн фунтів стерлінгів. Таким чином, бухгалтерська фірма, яка була десятим за величиною аудитором у Великобританії за прибутками, пізніше була продана супернику Бейкеру Тіллі.  

Нагадаємо, FRC в травні вже штрафувала PwC на 5 млн фунтів стерлінгів за серйозні порушення під час аудиту компанії Connaught, яка займається будівництвом.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло