Злочини підприємств ПЕК завдали збитків державі на 11 млрд грн

Злочини підприємств ПЕК завдали збитків державі на 11 млрд грн

Суд вже виніс дев’ять обвинувальних вироків стосовно 10 осіб

Злочини підприємств ПЕК завдали збитків державі на 11 млрд грн
Фото RoyalDutchShell

Півтора року розслідувань НАБУ показали, що корупція на підприємствах ПЕК є наймасштабнішою серед усіх сфер державної економіки. За попередніми оцінками, сукупний розмір збитків від злочинів, пов’язаних із діяльністю підприємств ПЕК, становить 11,18 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

У галузевому розрізі найбільше від корупції потерпають підприємства, що займаються видобутком нафти і газу, електроенергетичні й атомні компанії.

Наприклад, справа із незаконним заволодінням майном (нафтою) та коштами ПАТ «Укрнафта» (50% +1 акція належать державі) на загальну суму понад 7 млрд грн. Корупційна схема, що діяла на підприємстві у 2015 році, полягала у продажу нафти заздалегідь визначеним компаніям, а ті «забували» за неї розрахуватися.

У результаті розслідувань щодо завдання збитків підприємствам паливно-енергетичного комплексу суд виніс дев’ять обвинувальних вироків стосовно 10 осіб. Ще 16 справ стосовно 22 обвинувачених наразі – у судах.

Нагадаємо, що детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) виявили розмір збитку від корупційних схем в агропромисловому комплексі на 2 млрд грн

Корупція в галузі АПК пов'язана, переважно, з махінаціями з землею і розтратою коштів і майна державних підприємств. Зараз НАБУ розслідує незаконні оборудки з майже 8 тис. га державних земель сільськогосподарського призначення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло