США та Японія домовились співпрацювати у вирішенні північнокорейського питання

США та Японія домовились співпрацювати у вирішенні північнокорейського питання

Обидві сторони погодились посилити тиск та укріпити свою співпрацю

США та Японія домовились співпрацювати у вирішенні північнокорейського питання
фото з pixabay.com

США і Японія активізують своє співробітництво в оборонній сфері для боротьби із загрозою зі сторони Північної Кореї, яка володіє ядерною зброєю. Про це повідомляє Reuters.

«З огляду на загрозу зі сторони КНДР, на цьому засіданні ми погодились посилити тиск та укріпити потенціал альянсу», – сказав міністр оборони Японії Ітунорі Онодера після переговорів із уповноваженими особами у Вашингтоні.

США стривожені нарощуванням ядерної та ракетної програми Північної Кореї. Пхеньян повідомив, що план щодо запуску чотирьох ракет по Гуаму, де знаходяться військові бази США вже на завершальній стадії, втім лідер КНДР Кім Чен Ин днями, здається відклав своє рішення, що президент США назвав «розумним та виваженим рішенням».

Міністр оборони США Джим Меттіс, держсекретар США Рекс Тіллерсон та їх японські колеги дійшли згоди під час їх зустрічі у четвер щодо більш тісної співпраці стосовно північнокорейського питання.

«У світлі північнокорейської загрози четверо з нас підтвердили важливість непохитної прихильності щодо розширенням заходів по  стримуванню», – сказав Онодера.

Тіллерсон повідомив, що США прагнуть до діалогу з Північною Кореєю, але якщо це матиме сенс.

«Наші зусилля полягають у тому, щоб змусити х брати участь у перемовинах із розумінням того, що ці перемовини приведуть до іншого результати на відміну від попередніх спроб», – сказав він.

В 2005 році КНДР досягнула домовленості зі 6 країнами щодо призупинення своєї ядерної програми в обмін на дипломатичні вигоди та допомогу в енергетичній сфері, але пізніше угоду було розірвано. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті