WikiLeaks відмовився публікувати гігабайти інформації щодо агресії Росії в Україні

WikiLeaks відмовився публікувати гігабайти інформації щодо агресії Росії в Україні

Дані надійшли з МВС Росії

WikiLeaks відмовився публікувати гігабайти інформації щодо агресії Росії в Україні
фото з pixabay.com

Сайт WikiLeaks та зокрема його засновник Джулліан Ассанж минулого року відмовився публікувати інформацію, пов’язану із військовим вторгненням Росії в Україну. Про це повідомляє Foreign Policy.

Це відбулось як раз тоді, коли відкривались документи Демократичної партії США перед виборами, які мали на меті скомпрометувати Гілларі Клінтон, а 68 гігабайтів даних, що мають відношення до російської агресії, було приховано.

 «WikiLeaks відкидає усю інформацію, яку не можу перевірити. WikiLeaks відкидає інформацію, яку раніше було опубліковано в інших виданнях, або, які, імовірно, вважатимуться незначними. WikiLeaks ніколи не відхиляє отриману інформацію через країну її походження», – написано у Twitter WikiLeaks.

Як повідомляється, ще у 2014 ВВС та інші ЗМІ повідомляли про ці дані, в яких містилась детальна інформація про російську військову та розвідувальну діяльність в Україні. Але та інформація, яку отримала WikiLeaks і яку Ассанж відмовився публікувати була вдвічі більшою.

«У нас було кілька витоків інформації, відправлених до WikiLeaks, серед яких і російський хак. Він зміг би висвітлити діяльність РФ і показати, що російські служби безпеки не контролюють WikiLeaks. Багато співробітників WikiLeaks та їх сім’ї постраждали від корупційної діяльності та жорстокості в Росії, і ми були певні, що інформацію буде оприлюднено», – повідомило джерело.

Відомо, що згодом «російський кеш» час від часу частинами потрапляв до мережі, але особливої уваги йому не приділяли.

Видання підкреслює, що питання щодо зв’язку між Ассанжем та Росією виникали давно. Зокрема, у 2012 році він не опублікував документи щодо угоди на 2 млрд євро, укладеної між сирійським режимом та державним російським банком.

Директор ЦРУ США Майк Помпео назвав WikiLeaks та його засновника «ворожою розвідувальною службою», яку російська сторона використала для втручання в американські вибори 2016 року. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті