Трамп звільнив свого стратега, автора міграційного закону та ідеї про вихід з кліматичної угоди

Трамп звільнив свого стратега, автора міграційного закону та ідеї про вихід з кліматичної угоди

Радикально налаштований Беннон влаштовував чвари й розкол в адміністрації

Трамп звільнив свого стратега, автора міграційного закону та ідеї про вихід з кліматичної угоди
Стівен Беннон
Фото Michael Vadon / flickr

Президент США Дональд Трамп у пʼятницю звільнив свого головного стратега Стівена Беннона, відомого своїми націоналістичними поглядами, головного ініціатора так званого антиміграційного закону Трампа.

Про це повідомляє Reuters.

Як повідомила речниця Білого дому Сара Сандерс, голова апарату Білого дому Джон Келлі і Стів Беннон «дійшли взаємної згоди», що п’ятниця стане останнім днем посадовця в адміністрації.

Як повідомляє видання, причиною звільнення стали крайні праві погляди Беннона, який постійно мав конфлікти з більш поміркованою частиною адміністрації, а також із членами сімʼї президента.

Джерела в Білому домі повідомили, що Трамп направив нещодавно призначеного главу апарату Джона Келлі, щоб той поклав край постійним сваркам і міжфракційній боротьбі. Інтервʼю Беннона цього тижня в журналі American Prospect, в якому він відкрито говорив про те, що нападатиме на своїх супротивників по адміністрації, стало останньою краплею.

Беннон, колишній керівник правоконсервативного інтернет-видання Breitbart News, був головним радником Трампа протягом його виборчої кампанії і всі 7 місяців президентства.

Останнім часом Трамп перебуває під сильним тиском з боку не лише демократів, а й колег-республіканців через неадекватну реакцію на криваві події у Шарлоттсвіллі. Зокрема, він відмовився визнати наїзд автомобіля на мітингувальників терактом, мотивуючи тим, що він іще не вивчив усі факти. Від Трампа, якого звинуватили в прихильності расистським ідеям, відвернулися провідні бізнес-менеджери, закордонні політики також висловили засудження. Американський президент зіштовхнувся зі зростаючими вимогами звільнити Беннона, що і стало поштовхом до дії.

63-річний Беннон був тісно повʼязаний з популістськими тенденціями Трампа. Це він підштовхував його до того, щоб вивести США з Паризької кліматичної угоди, розривати міжнародні торговельні угоди і боротися з імміграцією. Як і Трамп, він також був скептично налаштований щодо подальшої участі американських військових в Іраку і Афганістані.

Демократи привітали відставку Беннона.

«От і добре, в Білому домі на одного любителя білої раси стане менше, хоча це не змінює ситуацію, що головний із них стоїть на чолі країни», – зазначив демократ Майкл Тайлер, звинувативши Трампа в расизмі і розколі американського суспільства.

Нагадаємо, нещодавно президент Трамп звільнив з посади директора зі зв’язків з громадськістю Ентоні Скарамуччі всього через 10 днів після того, як призначив його на цю посаду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті