АМКУ дозволив злиття німецької Bayer та американської Monsanto

АМКУ дозволив злиття німецької Bayer та американської Monsanto

Компанії займаимуться дистрибуцією засобів захисту рослин та насіння сільськогосподарських культур і овочів

Німецька компанія «Bayer Aktiengesellschaf» та американська «Monsanto Company» отримали від Антимонопольного комітету України дозвіл на горизонтальне та вертикальне злиття на ринках хімічних засобів захисту рослин та насіння сільськогосподарських культур та овочів.

Про це повідомляє ЕП.

Зазначається, що у ході розгляду справи було опитано близько 20 конкурентів, 15 дистриб’юторів, 5 експертів та 7 безпосередніх споживачів.

В результаті розгляду АМКУ дійшов висновку, що концентрація об’єднує два різні, але взаємодоповнюючі бізнеси. За рахунок такого поєднання кінцеві споживачі зможуть отримати значні і довгострокові переваги, зокрема: розширити джерела постачання, підвищити зручність використання продукції і врожайність, більш ефективно охороняти навколишнє середовище та раціонально використовувати ресурси.

Водночас в Антимонопольному комітеті зазначили, що концентрація може зумовити спотворення  конкуренції шляхом обмеження доступу на ринок дистрибуції засобів захисту рослин та насіння сільськогосподарських культур і овочів інших виробників таких товарів.

Виходячи з цього, АМКУ обумовив надання дозволу на зазначену концентрацію виконанням учасниками певних зобов’язань, які стосуються нестворення перешкод доступу на ринки чи усунення з ринків дистрибуції засобів захисту рослин та насіння сільськогосподарських культур і овочів інших виробників.

Нагадаємо, що переговори про злиття двох компаній розпочалися в середині травня 2016 року. В ході перемовин Bayer запропонував викупити всі акції Monsanto за ціною $122 за кожну, що у підсумку становить $62 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло