Cтруктури Ахметова стали єдиними, хто виявив бажання купити блокпакети енергокомпаній

Cтруктури Ахметова стали єдиними, хто виявив бажання купити блокпакети енергокомпаній

Наступними стануть «Дніпрообленерго» та «Дніпроенерго»

Cтруктури Ахметова стали єдиними, хто виявив бажання купити блокпакети енергокомпаній
Фото УНІАН

Фонду держмайна України (ФДМУ) минулого тижня вдалося продати блокуючі пакети акцій трьох з восьми енергетичних компаній, що були виставлені на біржові аукціони. Усі три пакети – ПАТ «Донецькобленерго», ПАТ «Західенерго» та ПАТ «Київенерго» – купила кіпрська компанія Ornex, що входить до групи СКМ мажоритарного власника цих енергокомпаній Ріната Ахметова.

Про це у своєму матеріалі пише Mind.

За ПАТ «Донецькобленерго» та ПАТ «Київенерго» була сплачена стартова ціна – 143,8 млн грн та 759,6 млн грн відповідно, адже структури Ахметова стали єдиними, хто виявив бажання купити ці пакети», – пише автор.

Ціна за ПАТ «Західенерго» зросла майже на 20% – з 347,6 млн до 417,16 млн грн, бо за цей об’єкт з Ornex змагалася інвестиційна група «Конкорд Капітал». Загалом Рінат Ахметов заплатив за три пакети 1 млрд 320,56 млн грн.

Таким чином, безпосередні компанії Ахметова та афілійовані з ними структури наразі володіють 96,5% акцій ПАТ «Донецькобленерго»; 97,2% акцій ПАТ «Західенерго» та 97,4% ПАТ «Київенерго».

Ахметов міг би купити ще й блокуючі пакети акцій «ДТЕК Дніпроенерго» та «ДТЕК Дніпрообленерго», але фахівці ФДМУ, коли призначали аукціони, не поцікавилися термінами дії ліцензій бірж. І 17 серпня – фактично, напередодні аукціону щодо цих двох компаній – з’ясувалося, що у «Київської міжнародної фондової біржі» прострочена ліцензія. Тому аукціон перенесли на 31 серпня, а пройти він має на ПФТС.

Більше подробиць про плани Ахметова читайте у матеріалі «Розмочили» енергетику: Фонд держмайна продав три з восьми пакетів енергокомпаній».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті