Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
Маск закликав ООН заборонити «роботів-убивць»

Маск закликав ООН заборонити «роботів-убивць»

Провідні світові спеціалісти вважають за необхідне заборонити розробку автономної летальної зброї

Маск закликав ООН заборонити «роботів-убивць»
Фото Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc / imdb

Провідні спеціалісти світу у сфері штучного інтелекту, серед яких і засновник Tesla Ілон Маск, висловили тривогу щодо «роботів-убивць» та звернулись до ООН з вимогою заборонити автономну летальну зброю. Про це повідомляє CNN.

«Летальне автономне озброєння загрожує світу початком третьої революції в області війни, яку можна порівняти із винайденням пороху та ядерної зброї. Після їх розробки військові конфлікти виникатимуть швидше ніж коли-небудь, і в рази швидше, ніж люди встигнуть це зрозуміти», – йдеться у відкритому листі спеціалістів до ООН.

Представники технологічних компаній зазначають, що багато сфер штучного інтелекту все ще залишаються в області наукової фантастики, а «автономні системи озброєння уже на порозі свого створення прямо зараз», і мають дуже реальний потенціал нанесення шкоди мирному населенню на фоні глобальної нестабільності.

Як повідомляється, наразі більше 10 країн, включно із США, Росією, Ізраїлем, Китаєм, Північною Кореєю та Великобританією, займаються розробкою автономних систем озброєння.

Нагадаємо, Маск уже декілька років поспіль попереджає щодо небезпеки штучного інтелекту, який він називає «небезпечнішим за ядерну зброю».

На фоні посилення напруженості між США та Північною Кореєю, Маск вважає штучний інтелект небезпечнішим навіть за режим Кім Чен Ина.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті