Вища освіта у В'єтнамі не дає жодних перспектив у роботі – Bloomberg

Вища освіта у В'єтнамі не дає жодних перспектив у роботі – Bloomberg

Країни, які вкладають мало коштів в освіту, приречені на низький рівень економіки

Вища освіта у В'єтнамі не дає жодних перспектив у роботі – Bloomberg
фото Shutterstock

Недостатні інвестиції в освіту ведуть до того, що рівень економіки сповільнюється. Про це на прикладі Вʼєтнаму розповідає Bloomberg.

Нгуен Ван Дук два роки тому закінчив один із найпрестижніших в’єтнамських університетів, причому його батьки працювали на двох роботах, щоб дати лише одному зі своїх 3-х дітей здобути вищу освіту. Однак сьогодні він заробляє $250 на місяць як водій мототаксі.

Тисячі випускників в’єтнамських вузів не можуть працювати за спеціальністю, хоча рівень безробіття в країні складає лише 2,3%. Причина – в низькій кваліфікації кадрів.

«Все що ми отримали в університеті – це теоретичну підготовку та ідеологію Хо Ші Міна з історією комуністичної партії», – каже Ван Дук.

«Країни, які вийшли на новий економічний етап, починали з того, що підняли на новий рівень систему освіти, – стверджує Скотт Розелле, економіст з розвитку Стенфордського університету. – Країни, які цього не зробили, зазнали краху або застрягли в пастці середнього доходу».

Сінгапур, Південна Корея і Тайвань створили високоякісні коледжі, оскільки їх економіки потребували більш освіченої робочої сили, пояснює він. Навпаки, такі економіки, як Аргентина, Бразилія і Мексика, сповільнилися після того як досягли середнього рівня доходу – частково через недостатні інвестиції в освіту, зазначає Розелле.

Студенти в’єтнамських коледжів перші два роки вивчають ідеологію та історію комуністичної партії, замість критичного мислення та інших навиків, затребуваних роботодавцями. В результаті компанії неохоче беруть на роботу спеціалістів, які мають низький рівень кваліфікації. За даними Вʼєтнамської торгово-промислової палати рівень безробіття серед молоді з університетськими дипломами складає 17%.

Тому все більше батьків відправляють своїх дітей навчатися за кордон, щоб мати кращі перспективи роботи. За даними Японської організації студентських служб, кількість в'єтнамців, що навчаються в Японії, за шість років до травня 2016 року зросло більш ніж у 12 разів, досягнувши близько 54 000 осіб.

Влада визнає цю проблему.

«Уряд намагається покращити якість навчання в коледжах і університетах, – коментує Нгуєн Мінь Туйет, який здійснює нагляд за новою навчальною програмою Міністерства освіти. –Будуть переглядатися навчальні плани, щоб вилучити непрактичні предмети. Але прогрес все ще дуже повільний, зроблено дуже мало».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло