Огляд криптовалют: після досягнення чергового цінового максимуму рух на ринку зупинився

Огляд криптовалют: після досягнення чергового цінового максимуму рух на ринку зупинився

Загальна капіталізація ринку з початку місяця зросла більше ніж у півтора разу. Половину зростання забезпечив приплив капіталів на ринок альткоінів

Огляд криптовалют: після досягнення чергового цінового максимуму рух на ринку зупинився
Фото Shutterstock

Станом на 9:30 за Києвом середньозважена ціна на першу криптовалюту склала $4010, а добовий обсяг торгів – $222,26 млрд.

Ціна біткоіна на топ-5 біржах станом на 21 серпня 2017 року – 09:30

Біржа Bitstamp (EUR) Bitfinex (HK) Coinbase-GDAX (US) BitFlyer (JP) KUNA (UA)
Ціна €3429 $4003 $4006 ¥447 000 ($4087) ₴104 400

Початок серпня ознаменувався активним щоденним зростанням на $100–150. До середини місяця, після досягнення чергового історичного максимуму (трохи більше $4500), на найбільш популярних і ліквідних біржах ціна припинила своє зростання.

Проте за минулий тиждень загальний новинний фон поповнився позитивними новинами:

– з'явилася можливість купувати нерухомість за допомогою блокчейн-платформи Propy;

– у Росії точаться розмови про масове виробництво речей для IоT – Internet of Things;

– великий американський інвестиційний фонд VanEck подав заявку на створення біржового біткоін-фонду;

– японська IT-компанія NTT Data оголосила про створення консорціуму з метою дослідження можливостей практичного використання технології розподіленого реєстру;

– розробники Segwit2x підтвердили номер блоку, на якому планують провести хардфорк і почати добувати блоки розміром в 2 Мб;

– сінгапурський оператор PSA International підписав протокол про наміри з IBM і регіональною судноплавною фірмою Pacific International Lines для тестування технології блокчейн в управлінні ланцюгами поставок;

– підрозділ токійського провайдера фінансової інформації випустив на користь іншої компанії групи Fisco облігації, номіновані в біткоіни;

– в інтернеті знову з'явилися чергові прогнози про можливе зростання ціни біткоіна до $7000–8000.

Інфраструктура ринку

Загальна капіталізація ринку з початку місяця зросла більше ніж у півтора разу – з $90 млрд до $145 млрд. Половину цього зростання склав приплив капіталів у ринок альткоінів, а друга половина прийшлася на збільшення зростання першої криптовалюти. Питома вага біткоіна в загальній структурі капіталу на сьогодні становить 46,35%. До речі, новоз'явлений форк Bitcoin Cash формує 7,5% загальної капіталізації і посідає третє місце (після ETH) серед усіх криптовалют.

Сильної цінової дивергенції протягом тижня не спостерігалося – різниця в ціні на найбільш ліквідних і популярних біржах становила $100–200.

Основний обсяг торгів протягом тижня був у таких валютах: USD – 55,39%, CNY – 21,88%, EUR – 10,76%, JPY – 7,73%, GBP – 1,11%.

Основні транзакції проходили через такі біржі: bitfinex – 21,3%, okcoin – 11,8%, kraken – 10,9%, coinbase – 10,9%, btcc – 10,4%, bitstamp – 9%.

Технічний аналіз:

Огляд криптовалют: після досягнення чергового цінового максимуму, на ринку сталася зупинка руху
Після досягнення чергового цінового максимуму рух на ринку зупинився. На початку тижня невелике цінове падіння відбулося за рахунок фіксації прибутку частиною гравців ринку. Після цього була спроба відновитися в ціні, однак недостатня кількість покупців призвела до чергового падіння і формування попередньої підтримки в зоні $3930.

Сценарій 1. Так як ринок активно поповнюється позитивними новинами, таке падіння можна назвати звичайним ціновим відкотом. На тлі позитивних новин, коли активний ріст, успішний початок активації SegWit, все більша кількість людей починає цікавитися біткоіном. Таким чином, якщо попередня підтримка закріпиться – на ринку з'явиться вхід на покупку.

Сценарій 2. Якщо ж у зоні підтримки не знайдеться попит, то ціна опуститься нижче – до рівнів, звідки раніше відбувалися активні покупки.

На ринку все ще не закінчився процес активації SegWit і тривають дискусії з приводу збільшення блоку до розміру 2М. Варто бути уважним до кожної новини, пов'язаної з цією темою. Так само варто не забувати, що на тлі чергової хвилі ейфорії на ринку з'явився попит з боку дуже емоційних покупців, що значно підвищує ризики з кожної угоди, особливо якщо ви заходите на пікових показниках.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло