Співзасновник Microsoft знайшов у Тихому океані затонулий корабель ВМС США

Співзасновник Microsoft знайшов у Тихому океані затонулий корабель ВМС США

«Індіанаполіс» було потоплено японським підводним човном у 1945-му

Співзасновник Microsoft знайшов у Тихому океані затонулий корабель ВМС США
кадр з фыльму USS Indianapolis: Men of Courage (2016)
фото Imdb

Пошукова група Пола Аллена, співзасновника компанії Microsoft, виявила на дні Тихого океану фрагменти крейсера ВМС США, що мав назву «Індіанаполіс» і був потоплений у 1945 році японським підводним човном. Про це повідомляє портал newsru.co.il з посиланням на CNN.

Уламки судна були виявлені на глибині 5,5 км. Для цієї операції Аллен придбав і переобладнав дослідницьке судно Petrel, встановивши на ньому агрегати, які здатні занурюватися на глибину до 6 кілометрів.

Команда з 13 людей продовжить вивчення ділянки і огляд уламків – відповідно до законодавства США про пошук військових поховань.

Допоміг знайти уламки судна історик ВМС Річард Халвер, який визначив координати можливого місцезнаходження «Індіанополіса».

Нагадаємо, що крейсер «Індіанаполіс» був потоплений японським підводним човном 30 липня 1945 року. Цей інцидент став однією із найтрагічніших подій в історії американського флоту.

До цього моменту судно вже завершило секретну місію – переправлення деталей першої атомної бомби «Малюк», яку було пізніше скинуто на Хіросіму і покладено край Другій світовій війні.

На борту крейсера, який пішов під воду всього за 12 хвилин, не встигнувши навіть подати сигнал SOS, знаходилися 1196 моряків, більшість з яких потонули або стали жертвами акул. Врятувалися лише 316 моряків, 22 з них досі живі.

Команда Аллена, який разом із Біллом Гейтсом заснував корпорацію Microsoft і покинув раду директорів компанії в 2000 році, за два роки до цього виявила місце загибелі японського броненосця «Мусасі» біля узбережжя Філіппін.

Нагадаємо, біля Ісландії на затонулому кораблі знайшли 4 тонни нацистського золота. Шукачі скарбів вважають, що золото належить Британії, і домагаються в Ісландії дозволу на його вилучення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло