«Укрнафта» планує скорочення інвестиційної програми та персоналу

«Укрнафта» планує скорочення інвестиційної програми та персоналу

До кінця року очікувані втрати чистого доходу компанії складуть близько 1,8 млрд грн

Через непродовження 9 ліцензій на видобуток нафти і газу та пов'язаних з цим фінансових втрат «Укрнафта» змушена істотно скоротити інвестиційну програму у другій половині поточного року.

Про це повідомляє прес-служба «Укрнафти».

Компанія також розглядає низку заходів щодо зниження витрат, в тому числі заходи по скороченню персоналу в деяких структурних одиницях, з тим щоб забезпечити повну і своєчасну сплату податків. Скорочення персоналу в деяких виробничих і сервісних підрозділах може скласти до 1,5 тисячі співробітників.

«Економічні втрати компанії в кінцевому підсумку означають втрати для держави і акціонерів. Якщо враховувати недоотримані податкові надходження, втрачені обсяги виробництва і прибуток, то близько 75% втрат припадає на державу, яка є найбільшим кінцевим бенефіціаром «Укрнафти». Ця ситуація також негативно вплине на співробітників та їх родини, враховуючи, що компанія буде змушена скоротити персонал», – прокоментував виконавчий віце-президент з питань корпоративної стратегії та розвитку Джонатан Поппер.

Станом на 18 серпня через незаконне непродовження ліцензій і вимушену зупинку видобутку вже недоотримано 560 млн грн чистого доходу. До кінця року очікувані втрати чистого доходу складуть близько 1,8 млрд грн.

Розрахунки показують, що якщо ситуація з продовженням ліцензій не зміниться, то у другій половині 2017 року компанія зможе повністю виконувати поточні податкові зобов'язання тільки за умови скорочення інвестиційної програми та операційних витрат, у тому числі і за рахунок заробітних плат.

Компанія підготує відповідні плани і почне їх реалізацію до кінця поточного місяця.

Нагадаємо, що в липні поточного року інвестиційний комітет «Укрнафти» прийняв рішення заморозити проект з розвідувального буріння на Великобубнівському родовищі у Сумській області. Проект передбачав завершення буріння нової розвідувальної свердловини № 119-Г глибиною 3000 м з середньодобовим дебетом 23 тонни нафти в день.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло