«Укрнафта» планує скорочення інвестиційної програми та персоналу
До кінця року очікувані втрати чистого доходу компанії складуть близько 1,8 млрд грн
Через непродовження 9 ліцензій на видобуток нафти і газу та пов'язаних з цим фінансових втрат «Укрнафта» змушена істотно скоротити інвестиційну програму у другій половині поточного року.
Про це повідомляє прес-служба «Укрнафти».
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Компанія також розглядає низку заходів щодо зниження витрат, в тому числі заходи по скороченню персоналу в деяких структурних одиницях, з тим щоб забезпечити повну і своєчасну сплату податків. Скорочення персоналу в деяких виробничих і сервісних підрозділах може скласти до 1,5 тисячі співробітників.
«Економічні втрати компанії в кінцевому підсумку означають втрати для держави і акціонерів. Якщо враховувати недоотримані податкові надходження, втрачені обсяги виробництва і прибуток, то близько 75% втрат припадає на державу, яка є найбільшим кінцевим бенефіціаром «Укрнафти». Ця ситуація також негативно вплине на співробітників та їх родини, враховуючи, що компанія буде змушена скоротити персонал», – прокоментував виконавчий віце-президент з питань корпоративної стратегії та розвитку Джонатан Поппер.
Станом на 18 серпня через незаконне непродовження ліцензій і вимушену зупинку видобутку вже недоотримано 560 млн грн чистого доходу. До кінця року очікувані втрати чистого доходу складуть близько 1,8 млрд грн.
Розрахунки показують, що якщо ситуація з продовженням ліцензій не зміниться, то у другій половині 2017 року компанія зможе повністю виконувати поточні податкові зобов'язання тільки за умови скорочення інвестиційної програми та операційних витрат, у тому числі і за рахунок заробітних плат.
Компанія підготує відповідні плани і почне їх реалізацію до кінця поточного місяця.
Нагадаємо, що в липні поточного року інвестиційний комітет «Укрнафти» прийняв рішення заморозити проект з розвідувального буріння на Великобубнівському родовищі у Сумській області. Проект передбачав завершення буріння нової розвідувальної свердловини № 119-Г глибиною 3000 м з середньодобовим дебетом 23 тонни нафти в день.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.