В Україні почалась нова хакерська атака

В Україні почалась нова хакерська атака

Вже кілька годин на пошту підприємства «Octava Capital» надходять повідомлення зі шкідливим кодом

В Україні почалась нова хакерська атака
Фото: pixabay.com

Останні дві години до підприємства «Octava Capital» надходять повідомлення про масові поштові розсилки, що містять шкідливий код, як правило в одному з архівних форматів: ARJ, ZIP, 7-ZIP і ін.

Про це повідомляє голова наглядової ради «Octava Capital» Олександр Кардаков.

НОВАЯ АТАКА НАЧАЛАСЬ? Последние два часа нам поступают сообщения о массовых почтовых рассылках, содержащих вредоносный...

Опубликовано Александром Кардаковым 22 августа 2017 г.

«Наша система захисту електронної пошти перехопила подібні повідомлення зі вкладенням 7-ZIP, що маскуються під вкладені рахунки. Вміст зараз аналізується, але вже ясно, що воно містить активну частину, яка намагається встановити інтернет-з'єднання», – повідомляє Кардаков.

Як повідомив Mind Олександр Кардаков, наразі ведеться аналіз вірусу, його тип ще не виявлено, але працівники підприємства ведуть роботу з метою виявлення характеру вірусу і можливого часу його активації. Комп'ютери «Octava Capital» не заражені, таким чином, активи, що знаходяться під управлінням компанії, також знаходяться поза ризиком, але від них надходили повідомлення про подібні листи з вірусним кодом. 

«Octava Capital» рекомендує видаляти листи з архівними вкладеннями з незнайомих і неперевірених адрес, не відкриваючи їх. Якщо у вас MS Outlook і MS Exchange, не розпаковувати файли безпосередньо у додатках MS Office, обов'язково використовувати засоби попереднього перегляду вмісту файлу.

Також рекомендовано налаштувати поштову систему на переміщення підозрілих вкладень в карантин з подальшим поглибленим скануванням.

Нагадаємо, що в останнє хакерську атаку здійснювали 8 серпня на сайт «Укрпошти». Повідомлялося, що йшла DDoS-атака, яка спрямована на сервіс відстеження відправлень. Про це компанія написала на своїй сторінці в Facebook.

«Сьогодні хакери знову активізувалися. Через таких дій і сайт, і сервіси працюють з перебоями або повільно», – зазначає «Укрпошта».
Компанія зазначає, що під час першої хвилі атаки, що почалася 7 серпня вранці, IТ-служба змогла нормалізувати ситуацію, після 17:00 всі сервіси на сайті працювали належним чином.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло