Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
РНБО перевірить поставки електрики на завод Фірташа в Криму

РНБО перевірить поставки електрики на завод Фірташа в Криму

Джемілєв: електроенергія, яка надходить з Херсона до Криму, використовується у виробничих цілях для заводу, який не платить ні копійки українському бюджету

РНБО перевірить поставки електрики на завод Фірташа в Криму
фото Wikipedia

Рада нацбезпеки і оборони проведе перевірку щодо постачання електроенергії та сировини на завод «Кримський Титан», що належить олігарху Дмитру Фірташу в окупованому Росією Криму.

Про це передає Укрінформ.

«Ми отримуємо інформацію, що якась частина електроенергії надходить (з Херсона до Криму – ред.) На завод Фірташа. З цим питанням ми будемо розбиратися в РНБО. Друге питання, пов'язане з цим заводом Фірташа: основна сировина на завод надходить з Житомирської області. Теж будемо розбиратися – як це виходить так, що Житомир поставляє сировину на окуповану територію, якими шляхами, які існують договори», – сказав нардеп Мустафа Джемілєв.

За словами Джемілєва, є різні пояснення, чому електроенергія з території Херсонщини продовжує надходити на півострів, на завод Фірташа.

«Одні кажуть, що, якщо туди не поставляти енну кількість електроенергії, може статися техногенна катастрофа. Але я думаю, що такі доводи не зовсім обґрунтовані. Адже на заводі Фірташа є свої пристрої, які виробляють електроенергію, і які є достатніми для того, щоб попередити техногенну катастрофу. Таким чином, виходить, що і електроенергія, яка надходить з Херсона, використовується у виробничих цілях для заводу, який не платить ні копійки українському бюджету, а працює на Росію», – пояснив Джемілєв.

Більше того, крім електроенергії з Херсона, на завод олігарха на окупованій території, надходить і сировина, що поставляється з Житомира.

Джемілєв запевняє, що РНБО має розібратися з тим, чому електроенергія і сировина з України досі надходить на завод Фірташа.

Як відомо, бізнесменові Дмитру Фірташу належить підприємство «Кримський Титан» в місті Армянськ в анексованому Росією Криму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті