Медична реформа передбачає безкоштовні пологи в Україні

Медична реформа передбачає безкоштовні пологи в Україні

Медична реформа передбачає оплату необхідних медичних послуг для вагітних з Державного бюджету

Медична реформа передбачає безкоштовні пологи в Україні
Фото Shutterstock

У Міністерстві охорони здоров’я повідомляють, що пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними починаючи з 2019 року. Держава покриє 100% вартості цих послуг, передає Урядовий портал.

Медична реформа не передбачає введення оплати за пологи від породіль. Зокрема, в останній редакції законопроекту зазначається, що “Держава гарантує громадянам, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями, або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами».

Також у МОЗ повідомляють, що медична реформа передбачає перехід на нову модель фінансування державою медичних послуг. Зокрема, спеціалізовані та високоспеціалізовані медичні заклади з 2019 року почнуть отримувати від держави оплату за надані послуги кожному конкретному пацієнту.

Разом з тим, у 2018 році окремі послуги будуть оплачуватися з державного бюджету в рамках пілотних проектів. Одним з перших таких «пілотів» має стати оплата вартості пологів напряму пологовим будинкам від Національної служби здоров’я за єдиним для всієї країни тарифом.

МОЗ: Безкоштовні пологи в Україні з 2019 року
Реформа системи охорони здоров'я
Mind

Нагадаємо, Mind спільно з громадським об’єднанням «Інтерньюз-Україна» та за підтримки Посольства Фінляндії в Україні відстежує та аналізує поточний стан реформи системи охорони здоров’я. З цією інформацією ви можете ознайомитися в окремому матеріалі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло