Єврокомісія проводить антимонопольне розслідування проти злиття Bayer та Monsanto

Єврокомісія проводить антимонопольне розслідування проти злиття Bayer та Monsanto

Єврорегулятор вважає, що на ринках пестицидів та селекції овочевого насіння виникне монополія

Єврокомісія проводить антимонопольне розслідування проти злиття Bayer та Monsanto
фото pixabay.com

Європейська комісія у вівторок 22 серпня повідомила про відкриття провадження щодо запланованого поглинання німецьким фармацевтичним концерном Bayer агрохімічної компанії Monsanto.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Переговори про злиття двох компаній розпочалися в середині травня 2016 року. У вересні 2016 Bayer AG підтвердила, що купує Monsanto Co. за $66 млрд з урахуванням боргу.

Нова компанія стане найбільшою компанією в Німеччині і найбільшим у світі постачальником пестицидів та насіння. Тому в Єврокомісії вважають, що злиття може зашкодити конкуренції в цих галузях.

«Ми повинні забезпечувати ефективну конкуренцію, яка гарантуватиме фермерам доступ до інноваційних продуктів, кращої якості та конкурентоздатних цін», – зазначила Маргрете Вестагер, єврокомісар з питань конкуренції.

Розслідування ЄК буде тривати до 8 січня 2018 року, регулятор має надати – або не надати – дозвіл на поглинання.

Крім Єврокомісії заплановане створення біотехнологічного гіганта також вивчає США.

Проти злиття агрогігантів виступають екологи та захисники довкілля: Monsanto – це найбільший у світі виробник генетично модифікованих рослин. Monsanto  раніше вже не раз відхиляла багатомільярдні пропозиції від німецької компанії.

Нагадаємо, Bayer та Monsanto отримали від Антимонопольного комітету України дозвіл на горизонтальне та вертикальне злиття на ринках пестицидів та насіння сільськогосподарських культур.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло