У липні українське промвиробництво знизилося на 2,6%

У липні українське промвиробництво знизилося на 2,6%

З початку 2017 року промислове виробництво в Україні впало на 0,7%

У липні українське промвиробництво знизилося на 2,6%
Фото: pixabay.com

У липні промислове виробництво в Україні знизилося на 2,6% в порівнянні з аналогічним місяцем 2016 року, тоді як в червні зростання становило 3,8%, а в травні – 1,2%.

Про це повідомила Державна служба статистики, передає Finance.

Згідно з даними служби, це пов'язано з зафіксованим у липні спадом в добувній промисловості і розробці кар'єрів – на 9,4%, в постачанні електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря – на 10,2%, тоді як переробна промисловість продемонструвала зростання на 2,5%.

Держстат вказує, що по відношенню до попереднього місяця в липні цього року промислове виробництво зросло на 0,3%, а з урахуванням сезонного фактора – знизилося на 1,3%.

Згідно з повідомленням, з початку 2017 року промислове виробництво в Україні впало на 0,7% до аналогічного періоду 2016 року. У добувній промисловості і розробці кар'єрів зафіксовано зниження на 6,5%, в постачанні електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря – на 6,3%, тоді як у переробній промисловості зростання склало 3,5%.

Як повідомлялося, промвиробництво в Україні в 2016 році зросло на 2,4% після тривав чотири роки спаду: в 2015 році воно скоротилося на 13%, в 2014 році – на 10,1%, в 2013 році – на 4,3%, в 2012 році – на 0,7%.

Нагадаємо, що випуск промислової продукції в країнах Єврозони у червні знизився більше ніж прогнозували експерти. Це пов’язано із падінням виробництва капітальних товарів та товарів довготривалого використання минулого місяця після їх різкого зростання.

В Ірландії та на Мальті промислове виробництво знизилось найбільше. Дві найбільші економіки Єврозони – Німеччина та Франція, також продемонстрували спад. Тим не менш, в Італії та Нідерландах, промисловість навпаки показала зростання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті