Британія хоче вийти з-під «прямої юрисдикції» Європейського суду

Британія хоче вийти з-під «прямої юрисдикції» Європейського суду

Уряд країни планує повернути владу британському законодавству

Британія хоче вийти з-під «прямої юрисдикції» Європейського суду
Фото pixabay.com

Великобританія планує найближчим часом викласти свої плани щодо виходу з-під «прямої юрисдикції» Європейського суду після Brexit. Це є одною з пріоритетних цілей прем’єр-міністра країни Терези Мей в переговорах щодо виходу країни з Євросоюзу. Про це повідомляє Reuters.

У документі уряд спробує продемонструвати, що «Великобританія поверне контроль над своїми законами».

Але з огляду на те, що сама Мей перед словом юрисдикція вживає «пряма», законодавці твердять, цим вона переходить власну «червону лінію» та приймає, що суд все ж матиме вплив на британське законодавство.

Багато тих, хто виступає за політичний курс Мей, говорять, що Європейський суд повільно та поступово відбирав владу у британських судів та парламенту. Але для ЄС, суд у Люксембурзі є головним арбітром закону і має захищати своїх громадян, навіть тих, які живуть у Великобританії.

Домінік Рааб, учасник переговорів щодо Brexit, який зараз є міністром юстиції, повідомив,що скоріше всього Великобританія запропонує ЄС призначити арбітрів та, можливо, домовитись з третьою стороною для вирішення «конфліктів» у майбутньому.

В одному з британських видань, урядове джерело розповіло, що уряд намагається показати «приклади існуючих вирішення спорів в міжнародних угодах» без прямої юрисдикції Європейського суду, а також наголошує, що було б безпрецедентним випадком, якщо б юрисдикція Європейського суду поширювались на країни, які не є членами блоку. 

Нагадаємо, Великобританія має намір залишити безвізовий режим з країнами ЄС після виходу країни з блоку. Але для працевлаштування, навчання та отримання соціальних виплат громадян ЄС доведеться отримувати спеціальний дозвіл.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло