Трамп зібрався скасувати зону вільної торгівлі з Канадою та Мексикою

Трамп зібрався скасувати зону вільної торгівлі з Канадою та Мексикою

Американський президент вважає, що перезапустити альянс на нових умовах не вдасться

Трамп зібрався скасувати зону вільної торгівлі з Канадою та Мексикою
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп заявив, що «в якийсь момент» йому доведеться скасувати Північноамериканську зону вільної торгівлі (NAFTA), укладену між США, Канадою та Мексикою, повідомляє портал EurAsia Daily.

«Я не думаю, що ми можемо прийти до угоди. Тому я думаю, в якийсь момент нам доведеться скасувати NAFTA», – сказав Трамп, виступаючи перед прихильниками в Фініксі, штат Арізона.

Виступ транслювали американські національні телеканали. Таким чином Трамп відкрито висловив своє ставлення до переговорів про перезапуск альянсу, які тривали з травня за участю США, Канади і Мексики.

Трамп критикує угоду про ЗВТ з точки зору протекціонізму, оскільки, за його словами, угода поглиблює безробіття в США.

У своєму першому ж виступі перед Конгресом на початку цього року, після обрання президентом, Трамп заявив, що після утворення NAFTA США втратили більше однієї чверті робочих місць на виробництві.

США ведуть активну торгівлю з Канадою і Мексикою, але імпортують більше, ніж експортують. Так, при товарообігу в $525 млрд з Мексикою в 2016 році торговельний дефіцит США склав $63 млрд. З Канадою при обсязі торгівлі в $545 млрд торговий дефіцит склав 11 млрд. Американська влада незадоволена негативним торговим балансом з партнерами по блоку.

Раніше лідери двох інших країн – Джастін Трюдо, прем’єр-міністр Канади, і Енріке Пенья Ньєто, президент Мексики, запевняли, що будуть вести переговори про перегляд умов угоди про Північноамериканську ЗВТ.

Нагадаємо, наприкінці квітня Трамп заявляв, що поки що не буде розривати торгову угоду з Канадою і Мексикою. Країни-учасниці NAFTA зійшлись на думці про необхідність нових умов договору.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті