В Україні з'явиться завод боєприпасів

В Україні з'явиться завод боєприпасів

Терміни та деталі будівництва поки невідомі

В Україні з'явиться завод боєприпасів
Фото УНІАН

Президент Петро Порошенко розповів про заплановане виділення 1,4 млрд грн з державного бюджету на будівництво патронного заводу, передає Інтерфакс-Україна.

«На закупівлю і модернізацію нових зразків озброєння і військової техніки піде 1 млрд 600 млн грн, ще 1 млрд 400 млн грн – на будівництво заводу з виробництва боєприпасів на основі новітніх технологій», – сказав Порошенко.

Він нагадав, що в держбюджеті на 2017 рік на потреби Збройних сил передбачено 64,5 млрд грн. Президент зазначив, що це в рази більше, ніж перед війною.

«Ресурс наш обмежений, але ми навчилися використовувати його з розумом, ощадливо і відповідально. Як результат – ми зараз стримуємо армію, яка в 5 разів більше, ніж наша, чий бюджет в 10 разів більший, ніж наш», – сказав Порошенко.

Порошенко: на будівництво патронного заводу в Україні буде виділено 1,4 млрд грн
Фото УНІАН

На думку Романа Карпенка, голови компанії «Stiletto-Україна», яка спеціалізується на виробництві боєприпасів, вказаної суми коштів для повної реалізації проекту може бути недостатньо.

За його словами, для задоволення потреб української армії в боєприпасах необхідно не менше п’яти виробничих ліній різних калібрів.

“Враховуючи, що середня вартість нашої повністю автоматизованої лінії виробництва боєприпасів становить близько $25 млн, очевидно, що для повноцінного початку роботи заводу виділених українською стороною 1,4 млрд грн, або близько $53 млн, згідно з оприлюдненими главою держави планами, явно недостатньо», – зазначив Карпенко.

Нагадаємо, у травні 2014 року приватне акціонерне товариство «Луганський патронний завод» виробило останню партію комерційних боєприпасів, які встигли потрапити на прилавки українських магазинів. Незабаром після цього, в ході збройного конфлікту на сході України, завод був узятий під контроль так званої «Луганської Народної Республіки».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло