Виступ президента України до Дня Незалежності – основні тези

Виступ президента України до Дня Незалежності – основні тези

Мужність творить переможців, єдність творить непереможених - президент

Виступ президента України до Дня Незалежності – основні тези
фото Офіційний сайт Президента України

Виступаючи у Києві на Майдані Незалежності, президент України Петро Порошенко привітав українців зі святом 26-ї річниці незалежності України.

2017 рік залишив свій слід в історії української незалежності. Зокрема, успішно завершено процес ратифікації угоди про асоціацію України з Євросоюзом. 1 вересня, за тиждень, ця угода набирає чинності, зазначив президент, згадавши, як ворожі імперські сили намагалися заблокувати цей процес.

«Собаки брешуть, вітер віє, а наш український караван іде», – сказав президент.

Він наголосив, що напрямок, у якому далі буде рухатися Україна – це «широкий європейський автобан, який веде до членства в НАТО».

Президент назвав політичний курс України «розривом з імперією зла»:

«Джеймс Меттіс (міністр оборони США – ред.), який сьогодні присутній на Майдані, підтвердить коректність цитати, а за її правдивість ручаємося ми, українські, оскільки на собі відчули російську агресію», – сказав Петро Порошенко.

«Найгірше і найболісніше вже позаду. Щоправда, ми не знаємо, що в голові в того, хто сидить за поребриком і посилає тих, кого «их там нет». Нехай собі як знають божеволіють та конають, – навів президент цитату з Павла Тичини, – а нам своє робити», – зазначив президент.

Порошенко повідомив, що на Хрещатику проходить виставка Української зброї, і зброю не забрали після виставки, а спеціально залишили, щоб її можна розглянути і подивитися на її міцність.

Він дав високу оцінку українським захисникам, назвавши їх елітою українського суспільства.

«Найміцніше залізо – це те залізо, з якого зроблені наші воїни», – сказав він.

«Серед них 42 Героя України! Зараз можу назвати імена сорок третього та сорок четвертого. 23-річний лейтенант Василь Тарасюк, мужній оборонець Авдіївської промзони – однієї із найгарячіших точок на лінії зіткнення.

І капітан Євген Лоскот, який в 2014 році зупинив рух колони росіян в бік Щастя. Потрапивши в оточення, останньою гранатою підірвав себе, вигукнувши при цьому «Слава Україні!» Укази про вручення підписані мною сьогодні», – повідомив президент.
Вручення нагород відбулося одразу після виступу президента. Нагороду отримала мати і син Євгена. 

Виступ президента України до Дня Незалежності – основні тези
Президент вручає Державну нагороду Героя України матері й сину загиблого в АТО Євгена Лоскота
фото Офіційний сайт Президента України

Президент навів цифри, що 200 000 українців пройшли через мобілізацію, 100 000 пішли служити за контрактом. Станом на сьогодні 130 000 військовослужбовців пройшли підготовку і готові стати на захист в разі загострення військового конфліктуї.

Президент згадав усіх українських воїнів, які віддали життя, захищаючи українську землю від російської агресії. «Особливо в ці дні ми згадуємо героїв Іловайська, які загинули через підступність і віроломність ворога. Понад 10 тисяч українських життів – на совісті агресора. Не забудемо і не пробачимо – ніколи і нікому», – наголосив глава української держави.

Було схилено бойові прапори та вшановано пам'ять усіх загиблих в АТО хвилиною мовчання.

«Ми маємо бути сильними і приділяти увагу своїй армії, щоб не годувати чужу. Ми маємо бути єдиними – тому що навіть найміцніші мури впадуть, якщо всередині фортеці панує розбрат. Головне, щоб ми самі себе не знищили в політичному протистоянні. Мужність творить переможців, єдність творить непереможених», – наголосив Петро Порошенко.

Виступ президента України до Дня Незалежності – основні тези
фото Офіційний сайт Президента України

Водночас президент зазначив, що України шукає мирний дипломатичний шлях повернення Донбасу і Криму. За допомогою союзників – держав, які дають Україні міцну зовнішньополітичну підтримку.

Він подякував міністрам оборони країн, які сьогодні присутні на Майдані – Великобританії, Грузії, Чорногорії, Естонії, Канади, Латвії,  Литви, Молдови, Польщі, Румунії та США.

Виступ президента України до Дня Незалежності – основні тези
фото Офіційний сайт Президента України

«Традиційні українські хутори, де була що не хата – то скраю, обʼєдналися й утворили громадянське суспільство, – сказав Порошенко. – Кардинал Любомир Гузар закликав ставитися до України і шанувати її, як батька і матір – якою вона буде, залежить від кожного з нас. Наша країна буде такою, якою ми її зробимо», – наголосив президент.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло