Захворіло у світі
31,328,238
Померло у світі
964,839
Вилікувалось у світі
21,503,496
Захворіло в Україні
181,237
Померло в Україні
3,642
Вилікувалось в Україні
79,901
Антивірус ESET повідомив про вірусну атаку під виглядом квитків авіакомпанії Delta

Антивірус ESET повідомив про вірусну атаку під виглядом квитків авіакомпанії Delta

Вірус краде всі паролі, відправляє їх хакерам, а потім сам видаляється із системи, не залишаючи слідів

Антивірус ESET повідомив про вірусну атаку під виглядом квитків авіакомпанії Delta
фото Shutterstock

Кібер-шахраї вигадали новий спосіб розсилати віруси – вони вирішили замаскувати їх під виглядом авіабілетів компанії Delta Air Lines. Про це повідомляє компанія з виробництва антивірусів ESET у прес-релізі.

Мета шахраїв – крадіжка паролей із браузерів і поштових додатків, сказано в повідомленні.

Потенційна жертва отримує по електронній пошті повідомлення нібито від імені авіакомпанії Delta Air Linesт про те, що квиток до Вашингтона успішно оплачений і його можна завантажити за посиланням.

За посиланням вказано завантажити документ Microsoft Office, що містить шкідливий макрос. Якщо жертва ігнорує повідомлення безпеки і вмикає макрос, стартує процес зараження трояном PSW.Fareit!, йдеться в повідомленні.

Троян PSW.Fareit призначений для крадіжки логінів та паролів, збережених в веб-браузерах Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox та інших, а також в додатках для роботи з електронною поштою Windows Live Mail і Mozilla Thunderbird. Різні версії цієї шкідливої програми відомі з 2012 року, але вона й досі активно використовується кібершахраями.

Троян відправляє вкрадені паролі хакерам, а потім сам видаляється з системи, стираючи всі сліди активності. Далі ці паролі можуть бути використані для зламу веб-сервісів користувача.

ESET рекомендує ігнорувати спам і не переходити за підозрілими посиланнями.

Нагадаємо, ESET виявила компанію, яка за 5 років заразила шкідливим ПЗ понад 100 000 комп'ютерів в Україні. Можна також перевірити, чи було заражено ваш комп’ютер. 

Шифрування, альтернативні носії та інші доступні кожному методи протидії кіберзлочинцям – більше про це в матеріалі «Q&A: як захиститися від хакерів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті