Через токсичний фіпроніл у курячих яйцях нідерландські фермери втратили 33 млн євро

Через токсичний фіпроніл у курячих яйцях нідерландські фермери втратили 33 млн євро

Супермаркетам довелося повертати і гроші покупцям, і закуплені партії яєць

Через токсичний фіпроніл у курячих яйцях нідерландські фермери втратили 33 млн євро
фото justbehappylife.com

Нідерландські фермери зазнали збитків в 33 млн євро, в зв'язку зі скандалом з виявленням курячих яєць, в яких міститься токсичний хімікат фіпроніл, пише Le Figaro з посиланням на оцінки експертів Вагенінгенского університету на замовлення мінекономіки Нідерландів.

Сума збитку включає відкликання партій яєць з роздрібних мереж, відшкодування витрачених грошей покупцям, знищення самих яєць, забою курей.

Курячі яйця з Нідерландів викликали в Європі продовольчий скандал. На початку липня у них було виявлено сліди фіпронілу – засобу для боротьби з комахами. Деякі супермаркети навіть тимчасово повністю припинили продаж яєць. Вони повертали гроші покупцям за придбані яйця, навіть не вимагаючи чеки.

На 1 серпня кількість заражених яєць становила 100 000 штук. Сліди фіпронілу знайшли не тільки в голландських яйцях, а й бельгійських. Яйця з хімікатом виявлені в продажу в 16 країнах Європи, а також у Гонконгу.

Фіпроніл використовується для боротьби проти бліх, вошей, кліщів і тарганів. Його заборонено застосовувати для дезінфекції тваринницьких ферм, продукція яких призначена для вживання в їжу людиною. Такі господарства повинні використовувати тільки біологічні засоби.

На даний момент з'ясувалося, що фіпроніл до біологічного інсектициду підмішала фірма з бельгійського міста Вельде. Вона і доставила цю суміш на птахоферми в Бельгії та Нідерландах, а також декільком господарствам у Німеччині. Саме тому з продажу вилучають всі курячі яйця, не бажаючи ризикувати.

Фіпроніл може викликати токсичний шок середньої важкості, він значно сильніше впливає на дітей, ніж на дорослих. Наявність фіпронілу в продуктах вважається грубим порушенням в Європі. Такі продукти підлягають вилученню.

Німецькі ЗМІ стверджують, що цей скандал може стати одним з найбільших продуктових скандалів в історії Євросоюзу.

Єврокомісія наприкінці вересня має намір провести екстрену зустріч міністрів сільського господарства країн ЄС для обговорення наслідків, викликаних кризою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло