Іноземці активно скуповують українські цінні папери

Іноземці активно скуповують українські цінні папери

Устенко: інвестори вважають, що цінні папери недооцінені і повинні коштувати 80-90 центів за долар

Іноземці активно скуповують українські цінні папери
Фото: pixabay.com

На ринку єврооблігацій намітився ріст цін на українські папери, реструктуризовані при міністрі фінансів Наталії Яресько. Основне зростання котирувань спостерігається по паперах, випущених в обмін на 20% урізання бондів, зазначив виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко.

Про це повідомляє Finbalance.

«Мова йде про ті облігації, оплата за якими буде йти з 2021 по 2040 роки і відсоток виплат по яких прив'язаний до зростання ВВП. Якщо раніше вони торгувалися по 40 центів за долар, то зараз вже по 50 центів. І вже звучать оцінки окремих гравців, що ці цінні папери недооцінені і повинні коштувати 80-90 центів за долар», – уточнив він.

З одного боку, зростання цін здається логічним, адже поступово наближається термін погашення українських зобов'язань. З іншого – на міжнародних майданчиках помітно реальне посилення впевненості інвесторів у сильних економічних перспективах України.

«Схоже, вони впевнені в тому, що відстрочення виплат по нашому зовнішньому боргу не буде. Що наша економіка буде рости (нехай і повільно) і Україна буде платити за цими боргами. Не виключаю, що ті, хто прогнозує зростання цін на наші папери, можуть володіти інформацією про те, що буде прийнято чисто політичне рішення, і Україна отримає фінансування», – зазначив Олег Устенко.

Нагадаємо, що НКЦПФР схвалила доопрацьований проект рішення «Про внесення змін до положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України», яким процедура отримання дозволу на обіг іноземних цінних паперів істотно спрощується.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло