Укрзалізниця здійснила першу операцію РЕПО з держоблігаціями

Укрзалізниця здійснила першу операцію РЕПО з держоблігаціями

РЕПО - угода купівлі (продажу) цінних паперів із зобов'язанням зворотного продажу (купівлі) через визначений строк за визначеною ціною

Укрзалізниця здійснила першу операцію РЕПО з держоблігаціями
Фото Укрзалізниця

Укрзалізниця вперше розмістила тимчасово вільні кошти за допомогою операції РЕПО (угода купівлі (продажу) цінних паперів із зобов'язанням зворотного продажу (купівлі) через визначений строк за заздалегідь визначеною в цій угоді ціною) з облігаціями внутрішньої державної позики, повідомляють в прес-службі компанії.

Сума перших розміщень коштів в інструменти фінансового ринку становить 81 млн грн.

Очікується, що обсяг виручки від реалізації продукції Укрзалізниці в річному вимірі становить понад 85 млрд грн. Термін, під час якого кошти тимчасово перебувають на рахунках до моменту фінансування, може становити від 1 тижня до 3 місяців.

«Тому в даний проміжок часу потрібно використовувати дані кошти найбільш ефективно з точки зору прибутковості і ризиків. Прибутковість операцій з державними облігаціями, в умовах стабільного курсу гривні, перевищує ставку за валютними кредитами, які складають більше 90% кредитного портфеля», – йдеться в повідомленні .

Також наголошується, що ризик при здійсненні операцій відсутня завдяки дотриманню принципу «поставка проти оплати» через державний кліринговий банк.

Укрзалізниця здійснила першу операцію РЕПО з держоблігаціями
Фото Shutterstock

Як вже повідомляв Mind, завдяки домовленості українських і польських залізничників з вересня вартість квитка на потяг Київ-Варшава буде знижена на більш ніж 1000 гривень.

Вартість проїзду з Києва до Варшави складе 1340 грн (в залежності від курсу євро на дату покупки) тоді як нинішня вартість квитка становить 2441 грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло