Суд повернув без розгляду касаційну скаргу співвласника «Фокстроту» за 3,8 млрд грн активів Дельта Банку

Суд повернув без розгляду касаційну скаргу співвласника «Фокстроту» за 3,8 млрд грн активів Дельта Банку

Предметом суперечки є договори застави майнових прав з Дельта Банком, який наразі проходить процедуру ліквідації

Суд повернув без розгляду касаційну скаргу співвласника «Фокстроту» за 3,8 млрд грн активів Дельта Банку
Фото Shutterstock

1 серпня Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ повернув без розгляду (у зв’язку з несплатою судового збору) для співвласника мережі «Фокстрот» Валерія Маковецького його касаційну скаргу на рішення Оболонського райсуду Києва та ухвалу Апеляційного суду, якими було задоволено позов ліквідатора Дельта Банку, повідомляє видання Finbalance.

Рішенням судів було визнано нікчемними договори застави майнових прав, укладені у 2014 і 2015 роках та договір відступлення прав вимоги, який у вересні 2014 року Дельта Банк уклав з Валерієм Маковецьким (від його імені діяло ТОВ «Арсенал-Фінанс»)

Тим же рішенням було застосовано наслідки недійсності нікчемних правочинів шляхом припинення обтяження на майнові права Дельта Банку за кредитами юрособам та фізособам вартістю 3,8 млрд грн за вказаними договорами застави та відступлення прав вимоги.

Як зазначалося в судових матеріалах, за інформацією Дельта Банку, на час введення тимчасової адміністрації на рахунку Маковецького було $58,45 млн та €805,7 тис.

Суд повернув без розгляду касаційну скаргу співвласника «Фокстроту» за 3,8 млрд грн активів Дельта Банку
Валерій Маковецький
Фото Фокстрот

У 2014 році Дельта Банк і В. Маковецький уклали договір застави майнових прав, за яким Дельта Банк передав у заставу майнові права за кредитами на 1,55 млрд грн, водночас предмет застави був оцінений сторонами на суму 619,9 млн грн.

У 2015 році сторони уклали додаткову угоду, в якій обумовлювалося, що вартість майнових прав за кредитам юр- та фізосіб складає 3,8 млрд грн, які є засобом забезпечення виконання банком зобов`язань перед Маковецьким за договорами банківських рахунків.
За домовленістю сторін предмет застави оцінено в 1,52 млрд грн.

У договорі застави передбачалося, що Валерій Маковецький має право в разі прийняття Нацбанком рішення про віднесення Дельта Банку до категорії неплатоспроможних задовольнити грошові вимоги, шляхом звернення стягнення на майнові права.

Як зазначається у матеріалі, 28 грудня 2015 комісія Фонду гарантування визнала нікчемними зазначені договори застави майнових прав і відступлення прав вимоги – відповідно до п. 5, 7 ч. З ст. 38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

В постанові Апеляційного суду зазначалося, що під час перевірок операцій Дельта Банку аудитор встановив, що банк при передачі в заставу майнових прав за кредитами на 3,8 млрд грн перевищив компетенцію, оскільки не погодив це з куратором банку та надав перевагу Маковецькому перед іншими кредиторами банку.

Суд повернув без розгляду касаційну скаргу співвласника «Фокстроту» за 3,8 млрд грн активів Дельта Банку
Фото hyser.com.ua

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції постановив, що договори між Дельта Банком та Валерієм Маковецьким були укладені з порушенням вимог чинного законодавства. Тому задоволення кредиторських вимог Маковецького за вказаними договорами не передбачено Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».
Окрім того суд визначив, що Дельта Банк передав у заставу Маковецькому майнові права, вартість яких значно перевищує його кредиторські вимоги.

Апеляційний суд м. Києва погодився з такою аргументацію суду першої інстанції.

За інформацією Фонду гарантування вкладів, у Дельта Банку були також інші сумнівні угоди, які призвели до виведення з нього активів на 22 млрд грн.

Станом на 1 липня 2017 року вкладникам Дельта Банку в межах гарантійної суми (200 тис. грн) було виплачено 15,58 млрд грн (96,8% запланованих виплат), передусім, за рахунок емісійних коштів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло