Ryanair просить єврорегуляторів заблокувати купівлю Lufthansa активів Air Berlin

Ryanair просить єврорегуляторів заблокувати купівлю Lufthansa активів Air Berlin

«Нечесна» угода, якій сприяв німецький уряд, неминуче створить монополію на ринку, вважає Ryanair

Ryanair просить єврорегуляторів заблокувати купівлю Lufthansa активів Air Berlin
Фото ryanair.com

Ірландський авіаперевізник Ryanair 30 серпня звернувся з офіційним листом до Федерального антимонопольного відомства Німеччини (Bundeskartellamt) та Єврокомісії, у якому закликає заблокувати «нечесну» угоду між урядом Німеччини, німецькою авіакомпанією Lufthansa та збанкрутілою Air Berlin щодо поділу активів останньої на користь Lufthansa. Про це йдеться в прес-релізі на сайті компанії.

Ірландський перевізник називає цю угоду «анти-споживацьким захопленням» і вважає, що в такому випадку Lufthansa збільшить свою частку на ринку авіаперевезень з 68% до 95%, що створить монополію і дозволить компанії підняти ціни на квитки для німецьких пасажирів, йдеться в заяві.

«Монополія Lufthansa була підтримана урядом Німеччини, який надав 150 млн євро державної допомоги, завдяки чому Lufthansa може придбати Air Berlin без боргів», – наголошують в Ryanair.

Авіакомпаніям-конкурентам буде важко знайти місце у великих аеропортах, таких як Берлін, Гамбург, Франкфурт і Мюнхен, де Lufthansa буде контролювати більше 80% пікових інтервалів часу, додають у компанії.

«Німецький регулятор і Єврокомісія мають заблокувати цю нечесну угоду, яка розігрується між урядом Німеччини, Lufthansa і Air Berlin. Зважаючи на те, що німецький уряд грає центральну роль у цих маневрах (надавши кредит у розмірі 150 млн євро – ред.), Bundeskartellamt буде боятися вводити правила конкурсу. Таким чином, життєво необхідно, щоб Європейська комісія зробила негайні й рішучі кроки для захисту німецьких споживачів від високих монополістських тарифів Lufthansa», – цитує прес-служба гендиректора Ryanair Майкла О'Лірі.

«Ryanair буде продовжувати рости в Німеччині, оскільки все більше й більше німецьких клієнтів вибирають наші низькі тарифи і наш сервіс обслуговування клієнтів «Завжди краще», на відміну від монополії Lafthansa з її високими тарифами», – додав гендиректор.

Нагадаємо, німецька Lufthansa виявила бажання купити частку в збанкрутілої AirBerlin. Крім того, вона обіцяє працевлаштувати в себе персонал AirBerlin, яка проходить через процедуру банкрутства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло