Міненерговугілля рекомендувало підвищити ціну вугілля держшахт на 5%

Міненерговугілля рекомендувало підвищити ціну вугілля держшахт на 5%

У квітні-серпні поточного року спостерігалося подорожчання енергетичного вугілля

Міненерговугілля рекомендувало підвищити ціну вугілля держшахт на 5%
Фото УНІАН

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України рекомендувало підвищити ціну реалізації вугілля державних шахт для енергогенеруючих компаній та ТЕЦ на 5% – з 2000 до 2200 грн / тонна (без ПДВ і витрат на транспортування), щоб вивести підприємства на беззбитковий рівень роботи, забезпечити вугіллям генерацію.

Про це повідомляє Інтерфакс.

За словами міністра Ігоря Насалика, в квітні-серпні цього року спостерігалося подорожчання енергетичного вугілля.

Крім цього, про підвищення цін більш ніж 15% повідомив і представник «Укртеплоенерго», посилаючись на поточні пропозиції постачальників і індекси.

Джерело додало, що таке підвищення індикативної ціни також аргументувалось необхідністю нарощувати видобуток вугілля газової групи для заміщення дефіцитного вугілля антрацитної групи.

Співрозмовник агентства уточнив, що зазначена ціна відповідає середній калорійності українського вугілля газової групи 5200 ккал/кг.

Як повідомлялося, у травні поточного року уряд схвалив план реструктуризації вугільної галузі, який, за словами Насалика, передбачає виведення державних шахт на рівень беззбитковості в найближчі роки. Глава Міненерговугілля також заявляв про завдання з 2020 року відмовитися від імпорту антрациту в Україні.

Нагадаємо, що міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик прогнозує, що в 2019 році видобуток вугілля на державних шахтах може вийти на рівень 11-11,5 млн тонн.

Насалик розповів, що всі без винятку державні шахти мають можливість збільшити видобуток вугілля.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло