У Міністерстві енергетики розглядають виділення 2 млрд гривень на розвиток вугільного видобутку

У Міністерстві енергетики розглядають виділення 2 млрд гривень на розвиток вугільного видобутку

Ігор Насалик прогнозує ріст видобутку вугілля до 11 млн тон за 2019 рік та вихід шахт на самофінансування

У Міністерстві енергетики розглядають виділення 2 млрд гривень на розвиток вугільного видобутку
Фото УНІАН

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик прогнозує, що в 2019 році видобуток вугілля на державних шахтах може вийти на рівень 11-11,5 млн тонн, передають Українські Новини.

«Я думаю, що до кінця 2018 року видобуток може вийти на 9 млн тонн на державних шахтах. А на 2019 рік може вийти на 11-11,5 млн тонн», – зазначив він.

Насалик розповів, що всі без винятку державні шахти мають можливість збільшити видобуток вугілля.

«4 роки на державні шахти взагалі не поставлялося шахтне обладнання. Звідси і результат. Зменшення видобутку вугілля з 2014 на 2015 рік – 2 млн тонн. З 2015 на 2016 – ще 2 млн мінус. Нам вдалося в 2016-2017 роках стабілізувати ситуацію. Зараз йде часткове зростання. Але без вкладення коштів в шахтне обладнання істотно збільшити видобуток вугілля неможливо. Тому в бюджеті цього року передбачено, що майже мільярд гривень видано держгарантій вугільної галузі. З іншого боку, в планах дій ще додаткових 800 млн при розподілі у вересні», – зазначив міністр енергетики.

При цьому, за словами Насалика, на 2018 рік розглядається виділення додаткових 2 млрд гривень на шахтне обладнання.
На думку міністра, такі заходи дозволять повністю замістити імпорт антрациту і дадуть можливість вивести шахти на самофінансування.

«Тобто не буде дотацій, які постійно йшли в шахтну галузь. І з третього боку, це вже хороший майданчик з приватизації вугільних шахт в Україні. Ми йдемо по шляху, ми визначили шахти за наявністю промислових запасів. Якщо промислові запаси є, ми їх розвиватимемо. Якщо їх немає, ми просто будемо закривати. І для цього йде реструктуризація. Це не така значна кількість шахт. Ми обговорили на колегії, ми обговорили це з профспілками, тобто ми отримали розуміння», – додав він.

За словами Насалика, друга група шахт вимагає великого фінансування, при цьому ще одна група шахт – високорентабельні шахти, на яких за допомогою фінансування є можливість істотно збільшити видобуток вугілля.

«Ми завжди говорили про те, що треба шукати диверсифікацію поставок антрацитової групи вугілля. Міністерство прийняло зовсім інше рішення. Ми працювали не на позицію диверсифікації постачання антрацитовой групи вугілля, а взагалі на його заміщення. Якщо ви знаєте, я вже заявив про те, що в 2019 році у нас взагалі не буде необхідності в антрацитовій групі вугілля. Зокрема, нам не тільки вдалося зменшити споживання антрацитової групи в порівнянні з 2016 роком, у 2017 році ми вже зменшили на 3,5 млн, в 2018 році ми плануємо на рівні 4,2 ​​млн тонн», – акцентував Насалик.

У 2016 році Україна збільшила видобуток вугілля на 2,82%, або на 1 119,35 тис. т, до 40 864,05 тис. т в порівнянні з 2015 роком (тоді видобуток склав 39 744,7 тис. т.).

Зокрема, видобуток енергетичного вугілля в 2016 році збільшилася на 3,45%, або на 1 093,07 тис. т до 32 502,67 тис. т в порівнянні з 2015 роком, видобуток коксівного вугілля – на 0,44%, або на 36,28 тис. т до 8 361,38 тис. т.

У 2015 році Україна скоротила видобуток вугілля на 38,8% до 39,759 млн т вугілля в порівнянні з 2014 роком.

Нагадаємо, 31 липня в «Центренерго» уклали угоду з американською компанією на поставку в Україну 700 тисяч тонн вугілля антрацитної групи до кінця цього року.

При цьому в «Центренерго» повідомили, що поки ціна на це вугілля не зафіксована. Перший корабель Україна отримає вартістю 113 доларів за тонну, а на наступні кораблі ціна буде коливатися. В компанії не виключають, що ціна може зменшуватися.

«Ціна договірна, і на кожен корабель вона може бути окремою, тому сьогодні я не можу вам назвати ціну, яка буде на кожен корабель. Вона може бути за домовленостями зменшена» – зазначив в.о. гендиректора «Центренерго» Олег Коземко.

Також міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик вважає, що закупівля вугілля в Сполучених Штатах Америки є виправданим кроком.

«По Пенсільванії – це не корупційна схема, це питання відпрацьовувалося з Державним департаментом США, з посольством, на рівні президентів. Говорити про те, що там якась корупційна схема – смішно ... Ціна, яку озвучили, – це не тільки вугілля , а й якість. За калорійністю і за показником тепловіддачі це буде приблизно в тих межах, що і південноафриканський. При цьому якщо подивитися по карті і на логістику, то з США вона на 30-35% менше, ніж з ПАР. Коли ви об'єднаєте всі ці фактори, то вийдете на об'єктивне рішення цього питаня» – заявив міністр.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло