Великобританія припинить надавати фінансову допомогу Україні після Brexit

Великобританія припинить надавати фінансову допомогу Україні після Brexit

Переговорники зазначають, що всі фінансові угоди, укладені Британією в складі ЄС, будуть розірвані

Великобританія припинить надавати фінансову допомогу Україні після Brexit
фото pixabay.com

Великобританія не буде сплачувати фінансові зобов’язання, взяті на себе в складі Євросоюзу, після того як вийде з нього, в тому числі йдеться про фінансову допомогу Україні. Про це заявив головний переговірник ЄС у переговорах щодо Brexit Мішель Барньє на прес-конференції у Брюсселі, повідомляє портал AU.news.

«Платники податків у Євросоюзі, який складається з 27 країн-членів, не повинні платити за зобов’язання, прийняті на себе в той час, коли в Євросоюзі було 28 країн», – заявив Барньє.

«Великобританія у червні визнала, що вона має певні фінансові зобов’язання до настання дати виходу з Євросоюзу, але зараз ми чітко пояснюємо, що наші зобов’язання будуть обмежені останнім внеском в бюджет ЄС до виходу із блоку. Але ми досі маємо зобов’язання перед третіми країнами. Наприклад, ми разом гарантували довгострокові кредити для України», – додав він.

Також одне з фінансових зобов’язань Британії – підтримка африканських країн, зокрема, кредити для Африканського банку розвитку. Лондон їх теж перестане сплачувати після Brexit.

Нагадаємо, Британія хоче вийти з-під «прямої юрисдикції» Європейського суду після Brexit. Уряд країни планує повернути владу британському законодавству.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло