Захворіло у світі
33,652,960
Померло у світі
1,007,922
Вилікувалось у світі
23,402,148
Захворіло в Україні
208,959
Померло в Україні
4,129
Вилікувалось в Україні
92,360
Данія та Швеція разом боротимуться проти російської «гібридної війни» - міністри

Данія та Швеція разом боротимуться проти російської «гібридної війни» - міністри

Кібератаки, пропаганда та фейкові новини створюють невизначеність у суспільстві

Данія та Швеція разом боротимуться проти російської «гібридної війни» - міністри
фото Shutterstock

Данія та Швеція об’єднуються, щоб разом боротися проти російської пропаганди та кібератак, поглиблюючи військову співпрацю між двома країнами. Таку спільну заяву зробили міністри оборони Швеції і Данії – Пітер Хултквіст і Клаус Фредеріксен, повідомляє видання The Hill з посиланням на уряд Швеції.

Міністри оборони обох країн засудили російські «фейкові новини» як небезпеку для своїх країн і пообіцяли збільшити протидію російській «гібридній війні», йдеться в їх заяві.

Зусилля Росії щодо поширення дезінформації стали предметом пильної уваги в світлі розвідданих США про те, що Москва намагалася втрутитися в президентські вибори 2016 року, використовуючи кібератаки і дезінформацію.

«Військові дії – це очевидна загроза, але не варто недооцінювати і гібридну війну, коли за допомогою кібератак, пропаганди і фейкових новин створюється невизначеність у суспільстві», – заявили міністри.

Зокрема, вони згадали про хвилю дезінформації, яка поширюється у зв’язку з військовими навчаннями «Аврора-17», які мають відбутися у вересні. США, Данія, Норвегія, Фінляндія та країни Балтії були запрошені для участі у цих навчаннях.

Тим часом Росія готується до військових навчань з Білоруссю в середині вересня на тлі зростаючої напруженості щодо присутності НАТО в Балтійському регіоні. Данія є членом НАТО, а Швеція – ні, хоча Стокгольм співпрацює з альянсом в операціях із безпеки.

Нагадаємо, Facebook закрив тисячі фейкових акаунтів перед виборами у Франції, які вели активну пропагандистську роботу для впливу на французькі президентські вибори.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті