Facebook закрив тисячі фейкових акаунтів перед виборами у Франції

Facebook закрив тисячі фейкових акаунтів перед виборами у Франції

В мережі ведеться активна пропагандистська робота для впливу на вибори

Facebook закрив тисячі фейкових акаунтів перед виборами у Франції
Фото pixabay.com

Facebook відстежив близько 30 000 акаунтів, які поширювали фейкові новини напередодні президентських виборів у Франції. Про це повідомляє The Huffington Post.

Маючи прикрий досвід втручання в американські вибори, команда Facebook тепер проводить ретельнішу перевірку акаунтів, які масово поширюють фейкові новини, що стосуються французьких виборів.

Компанія використовує автоматизовані методи, щоб відстежити фейки: наприклад, пошук контенту, який повторюється на сотнях фальшивих акаунтів. Адміністрація Facebook повідомила у п'ятницю, що вона вживає «рішучих заходів» проти таких акаунтів, по можливості закриваючи їх.

«Хоча ми поки що не маємо можливості видалити кожну фальшиву сторінку, ми намагаємося постійно покращувати нашу ефективність», ─ написав технічний менеджер програми Facebook Шабнем Шайк.

Компанія заявляє, що відстеження цих акаунтів стане простішим з застосуванням нових технологій. Зокрема, значно легше ідентифікувати патерни (однакову послідовність) активності без оцінювання самого змісту, додав Шайк. Facebook сподівається «зменшити поширення дезінформації, спаму або іншого шахрайського контенту».

Нагадаємо, в лютому Facebook заявив про боротьбу з фейковими новинами перед президентськими виборами у Франції.

Зазначимо, що схожу ініціативу Facebook запустив у січні у Німеччині. У серпні 2016 року компанії Google, Facebook і Twitter заявили, що працюють над спільним проектом, метою якого є боротьба з пропагандою екстремізму.

Нагадаємо, з грудня 2016 року у ФБ з’явилася нова функція: позначати матеріали як сумнівні з тим, щоб адміністрація перевірила їх достовірність. Біля підозрілого матеріалу ставиться позначка про його можливу фейковість.

Як повідомлялося, уряд Німеччини розробив законопроект, який погрожує соціальним медіа-гігантам штрафом у розмірі до 50 млн євро, якщо вони не зможуть видаляти образливі повідомлення негайно.

Перший тур президентських виборів відбудеться 23 квітня. Лідирують у перегонах Еммануель Макрон та Марін Ле Пен, які набирають приблизно однакову кількість голосів, згідно з соціологічними опитуваннями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло