«Укртрансгаз» за вісім місяців закачав 7 млрд кубометрів газу в ПСГ

«Укртрансгаз» за вісім місяців закачав 7 млрд кубометрів газу в ПСГ

В українських газосховищах накопичено 14,8 млрд куб. м газу

«Укртрансгаз» за вісім місяців закачав 7 млрд кубометрів газу в ПСГ
Фото Shutterstock

За вісім місяців поточного року «Укртрансгаз» закачав 7 млрд куб. м природного газу в газосховища, що на 71% більше, ніж в аналогічний минулорічний період. На сьогодні в українських ПСГ накопичено 14,8  млрд куб. м газу.

З початку 2017 року «Уктрансгаз» здійснив транзит 61,95 млрд кубометрів природного газу до європейських країн. Це на 23,4% більше, ніж за аналогічний період 2016 року. Прес-служба держпідприємства зазначає, що цей показник транзиту став максимальним з 2011 року.

Водночас за вісім місяців зріс імпорт природного газу з країн Євросоюзу – на 95,8%. Він становить 9,4 млрд куб. м. Зокрема, надходження газу по словацькому напрямку склало 7,1 млрд куб. м, по угорському – 1,5 млрд куб.м, з Польщі було імпортовано 0,8 млрд куб. м.

Починаючи з травня поточного року, відбір газу з українських газосховищ не здійснюється. Станом на 1 вересня 2017 року відбір блакитного палива з ПСГ зафіксовано на рівні 4,1 млрд кубометрів, що на 26,7% менше, ніж за перші вісім місяців минулого року.

Згідно з оперативними даними оператора національної ГТС станом на 1 вересня, видобуток газу в Україні становить близько 13,8 млрд куб. м. При цьому неістотно зменшилось споживання газу Україною – на 0,5% – до 17,9 млрд куб. м.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло