Morgan Stanley: Україна отримає кредитний транш МВФ за підсумками чергового перегляду EFF

Morgan Stanley: Україна отримає кредитний транш МВФ за підсумками чергового перегляду EFF

В поточному році очікується отримання двох траншів від МВФ за програмою EFF замість раніше запланованих трьох

Україна, до кінця поточного року може отримати п'ятий транш Міжнародного валютного фонду (МВФ) після четвертого перегляду програми EFF, вважають аналітики інвестиційного банку Morgan Stanley.

Про це повідомляє Інтерфакс.

«В цілому ми вважаємо, що державна спрямованість на реформи і готовність співпрацювати з МВФ залишаються, хоча в 2018 році вони будуть більше змагатися з популізмом. Ми очікуємо п'ятого траншу в кінці 2017 року», – йдеться в аналітичному огляді банку.

Як зазначає Morgan Stanley, для МВФ вже не настільки принципова затримка земельної реформи до 2018 року, оскільки її немає серед необхідних пунктів для надання наступного траншу. Однак Фонд очікує від властей України впровадження пенсійної реформи нинішньої осені, приватизації держпідприємств, прийняття антикорупційних заходів і запланованого на 1 жовтня підвищення тарифів на газ.

У числі позитивних сигналів для МВФ аналітики вказують очікуване подання кандидатури глави Нацбанку, яке має відбутися до кінця вересня.

Відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $16,75 млрд за поточним курсом) з першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншей по SDR1,18 млрд ( близько $1,6 млрд) і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 рр. до SDR0,44 млрд ($0,6 млрд).

Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням ряду умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Гройсманом у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування було відновлено, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий – 3 квітня 2017 року.

Згідно з новим графіком подальших переглядів економічної програми України, затвердженого радою директорів разом з четвертим траншем, до кінця 2017 були заплановані три перегляди: четвертий – в середині травня, п'ятий – в середині серпня, шостий – в середині листопада. У разі успішного виконання владою встановлених програмою вимог Україна за підсумками четвертого перегляду може залучити $1,91 млрд, за підсумками п'ятого – $ 1,28 млрд, за підсумками шостого – $ 1,28 млрд. У цілому – близько $4,46 млрд.

У 2018 році плануються інші чотири перегляди, за підсумками яких Україна може залучити близько $955 млн. У цілому – близько $3,82 млрд.

Разом з тим, НБУ за підсумками засідання монетарного комітету 6 липня заявив, що в поточному році очікується отримання двох траншів від МВФ за програмою EFF замість раніше запланованих трьох. Відповідно центробанк знизив прогноз надходжень від Фонду до 2017 року до $ 3 млрд. У той же час, як вказано в інфляційному звіті за липень, НБУ підвищив суму очікуваних надходжень від МВФ в 2018 році до $ 4,5 млрд.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк 5 липня заявив, що очікує восени рішення МВФ щодо надання Україні чергового кредитного траншу в рамках програми EFF.За даними Фонду, ключовими вимогами завершення четвертого перегляду програми є пенсійна реформа, приватизація і боротьба з корупцією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло