Нацбанк анонсував початок розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів

Нацбанк анонсував початок розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів

Планується створити можливість для завчасного оформлення застави під кредити НБУ та дозволити використовувати валюту як заставу для кредитів овернайт

Нацбанк анонсував початок розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів
Фото: pixabay.com

Щоб посилити ефективність грошово-кредитної політики центрального банку, таким чином забезпечивши низьку й стабільну інфляцію, НБУ планує у вересні змінити операційний дизайн монетарної політики. А саме планується почати розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів.

Це було анонсовано під час чергової зустрічі керівництва Нацбанку з представниками казначейських підрозділів банків України, передає прес-служба регулятора.

Наразі Міністерство фінансів не здійснює розміщення 3-місячних ОВДП, а терміни угод на міжбанківському кредитному ринку зазвичай не перевищують двох тижнів, і формування гривневої кривої дохідності від місяця до трьох не відбувається, пояснює директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко.

За його словами, це ускладнює процес ціноутворення для інших інструментів, зокрема валютних форвардів. Розміщення тримісячних депозитних сертифікатів має виправити таку ситуацію.

«Ми сподіваємося, що ці сертифікати будуть активно торгуватись на вторинному ринку, що пожвавить його та збільшить його ліквідність», – впевнений Пономаренко.

За оцінками НБУ, поява 3-місячних депозитних сертифікатів не призведе до збільшення обсягів випущених депозитних сертифікатів і перешкоджатиме відновленню кредитування.

Почати розміщення цих депозитних сертифікатів НБУ планують з 13 вересня. Їх розміщення відбуватиметься раз на тиждень, у середу, на процентному тендері за принципом єдиної ціни.

Зазначається, що з 11 вересня НБУ припиняє щоденне розміщення депозитних сертифікатів на 14 днів. Натомість, їхнє розміщення буде проводитися два рази на тиждень, у вівторок та четвер. Депозитні сертифікати овернайт будуть розміщуватись щоденно.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло