МЗС РФ вважає перевірку російських дипустанов у США «безпрецедентними агресивними діями»

МЗС РФ вважає перевірку російських дипустанов у США «безпрецедентними агресивними діями»

Російська сторона боїться «антиросійських провокацій»

МЗС Росії викликав дипломата США в Росії, щоб передати йому ноту протесту проти планів проведення обшуків в російському дипломатичному представництві в Вашингтоні, яке скоро має бути закритим. Про це повідомляє Reuters.

Міністерство назвало заплановану «незаконну перевірку» російської дипломатичної установи «безпрецедентними агресивними діями», які можуть бути використані спецслужбами Сполучених Штатів для «антиросійських провокацій».

США виступили із вимогою закриття генконсульства РФ в Сан-Франциско та ще двох дипломатичних об’єктів в Нью-Йорку та Вашингтоні.

Кремль заявив, що такі кроки США ще більше гальмують двосторонні зв’язки між країнами.

В п’ятницю російське міністерство закордонних справ також повідомило, що спецслужби США були готові до проведення обшуків в генконсульстві в Сан-Франциско.

Деякі ЗМІ повідомляли, що в над будівлею російського консульства було помічено дим. Пожежні, які приїхали на виклик небайдужих, які сприйняли його за пожежу, повідомляють, що дим надходив з димоходу. Оскільки в Сан-Франциско як раз було спекотно, навряд чи камін розпалювали, щоб зігрітись. Існує версія, співробітники консульства спалювали документацію.

В свою чергу, офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова пояснила походження диму заходами із консервації будівлі. «У зв’язку з цим можуть закриватись вікна, опускатись завіси,виключатися світло, спускатись вода,зариватись двері, викидатись сміття, відключатись опалювальні прибори та багато іншого», – пояснила Захарова.

Нагадаємо, минулого місця Москва наказала США скоротити свій дипломатичних персонал в Росії більш ніж на половину. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло